Přeskočit na hlavní obsah
0 výsledků
  • 0 Kč
    Rychlý košík zavřen
  • Žlutozelená rýma, Concor a Eliquis

    Dotaz z 19. 12. 2024 1 minuta čtení
    Anonymní otázka
    Dobrý den,mám steatozu jater, fibrilaci síní.Užívám dlouhodobě Concor a E-liquid.Teď jsem nastydla a mám žlutozelenou rýmu. Jaké léky mohuu žívat?
    Mgr. Barbora Jedličková
    Na dotaz odpovídá
    Mgr. Barbora Jedličková

    Dobrý den,

    v případě žlutozeleného hlenu doporučuji používání hypertonického roztoku mořské soli (například Sterimar, Physiomer) a při přetrvávajících problémech s ucpaným nosem krátkodobě po dohodě s lékařem (kvůli léčbě vysokého krevního tlaku) i v kombinaci s nosními kapkami s obsahem xylometazolinu či oxymetazolinu. Vhodné je inhalování Vincentky, strava bohatá na vitamíny a minerály (hodně ovoce a zeleniny), dostatek odpočinku a tekutin (Vincentka, bylinkové čaje, voda). V případě horečky lze krátkodobě sáhnout po paracetamolu (Paralen, Panadol). V případě, že se u vás vyskytne produktivní kašel, je vhodné použít léky na vlhký kašel. V případě, že žlutozelená rýma bude přetrvávat, případně se přidají horečky, bolest na hrudi nebo dušnost, navštivte lékaře.

    S pozdravem a přáním hezkého dne

    Barbora Jedličková

    Nejnovější otázky v poradně