Zodac

Seřadit podle
100 tablet
Pomůže ulevit od nosních i očních příznaků alergické rýmy a kopřivky.
10 tablet
Zodac tablety zmírňuje nosní a oční příznaky alergické rýmy a příznaky kopřivky u dospělých a dětí od 6 let.

Co je Zodac a na co se užívá

Zodac je volně prodejný lék proti alergické rýmě a kopřivce, výrobcem je česká farmaceutická společnost Zentiva. Zodac ve formě potahovaných tablet je určen pro dospělé a děti od 6 let. Zodac patří mezi léky proti alergii nazývané antihistaminika. Tyto léky efektivně blokují působení histaminu, což je hormon a neurotransmiter klíčový pro rozvoj alergickou reakce po kontaktu s alergenem. Účinnou látkou v léku Zodac je cetirizin, jedna tableta obsahuje 10 mg cetirizinu. Cetirizin patří mezi moderní antihistaminika s nízkými sedativními účinky a prodlouženým působením.

S jakými problémy Zodac pomáhá?

Zodac působí proti příznakům sezónní i celoroční alergické rýmy, která se projevuje celou řadou nosních a očních příznaků, jako je:

  • vodnatá sekrece z nosu, ucpaný nos,
  • kýchání, svědění nosu,
  • pálení a svědění očí, slzení.

Zodac se dále používá k léčbě chronické kopřivky nejasného původu. Zodac lze užívat pro rychlou úlevu při akutních obtížích i při chronických obtížích.

Zodac - dávkování

Dospělí a dospívající od 12 let užívají 1 tabletu 1x denně. Děti ve věku 6-12 let užívají 2x denně ½ tablety. Zodac lze užívat s jídlem i na lačno. U užívání léku Zodac v těhotenství a během kojení se poraďte se svým lékařem.

Zodac je dostupný ve dvou velikostech balení, 10 tablet a 100 tablet. Zodac je generický lék (odvozený od originálního léku po vypršení jeho patentové ochrany), což se odráží na velmi příznivé ceně.