Zdravotnické prostředky

3M Nexcare ColdHot Therapy Pack Comfort 11x26 cm gelový obklad 1 ks

Značka: 3M
Produktová řada: Nexcare
  • Opakovaně použitelný gelový obklad 3M Nexcare ColdHot Therapy Pack Comfort využívá přírodní sílu tepla či chladu pro úlevu od bolesti. Velikost obkladu 11 x 26 cm.
275

O produktu: 3M Nexcare ColdHot Therapy Pack Comfort 11x26 cm gelový obklad 1 ks

50122771

Úvod

Chladivý/hřejivý gelový obklad pro přirozenou úlevu od bolesti teplem nebo chladem. Je bezpečný pro celou rodinu. Podle typu bolesti lze použít studené nebo teplé obklady, které v místě přiložení především zužují či rozšiřují cévy a tím omezují či zvyšují přísun krve k postiženým místům. Obklad můžete chladit v mrazáku nebo v chladničce, ohřívat v horké vodě nebo v mikrovlnné troubě. Studený obklad se používá při bolestech zubů, akutních poraněních (pohmožděniny, podvrtnutí, drobné otoky), horečce (není určen ke snížení tělesné teploty), krvácení z nosu a na otoky po injekcích nebo po bodnutí hmyzem. Teplý obklad lze použít při zánětu dutin, artritidě zápěstí či revmatické artritidě nebo jen k zahřátí rukou.

Hlavní vlastnosti:

  • teplé nebo studené použití podle typu bolesti
  • snadná aplikace
  • pro opakované použití
  • s ochranným textilním obalem pro komfortní použití s upínací gumou
  • velikost Comfort 11 x 26 cm, nově s tepelným indikátorem

Použití

Používejte podle potřeby.

Za studena: Obklad bez obalu vložte do mrazničky nebo do mrazící části ledničky, aby byl v případě potřeby vždy k dispozici. Nepřikládejte déle než 20 minut. Před další aplikací nechte postižené místo 20 minut nezakryté.

Za tepla: Přiveďte k varu vodu v množství postačující k překrytí obkladu. Nádobu s vodou sejměte ze zdroje tepla a pak do ní vnořte obklad na 4-5 minut. Na postiženém místě nechte obklad tak dlouho, jak to bude příjemné. Jakmile polštářek dosáhne pokojové teploty, znovu ho zahřejte. Obklady obecně potřebují znovu ohřát asi po 30 minutách používání.

Mikrovlnná trouba: Položte polštářek naplocho do mikrovlnné trouby nastavené na 640 W a zahřívejte ho 2x 30 sekund. Po každém zahřátí prohněťte polštářek, aby se teplo rovnoměrně rozprostřelo.


Upozornění

ZDRAVOTNICKÝ PROSTŘEDEK, ČTĚTE PEČLIVĚ NÁVOD K POUŽITÍ A INFORMACE O BEZPEČNÉM POUŽÍVÁNÍ.


Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.