ActiMaris Sensitiv roztok na výplach a hojení 1000 ml

Zdravotnické prostředky

Značka: ACTIMARIS
ActiMaris Sensitiv roztok na výplach a hojení rychle a účinně čistí ránu, snižuje zánět, otok a podporuje proces hojení. K použití na kůži i sliznice.
Skladem na e-shopu
599

O produktu

50120251

Roztok k bezbolestnému vyčištění a urychlení hojení ran a zánětů na kůži i sliznici. Rychle a účinně čistí, eliminuje škodlivé mikroby, snižuje zánět, otok a podporuje proces hojení. K použití na kůži i sliznice dutiny ústní, nosní, genitálií. Vhodný i pro citlivou kůži. Vhodný i pro děti a kojence.

Používá se k obkladu či oplachu rány, mechanickému čištění kůže (např. navlhčeným vatovým tampónem), k výplachům a ošetření dutiny ústní při výskytu např. aftů, kandidózy, zánětů dásní, patra či jazyka. Při zánětech hltanu a krčních mandlí vhodné použít ke kloktání. Vhodný i k výplachům dutiny nosní při akutních či chronických zánětech nosu a vedlejších nosních dutin.

Hlavní vlastnosti:

  • snižuje zánět a urychluje proces hojení
  • ničí široké spektrum mikrobů (bakterie, viry, kvasinky, plísně, spory)
  • čistí rány od hnisu a povlaku
  • snižuje otok a případný zápach rány
  • zásadité pH má příznivý vliv na hojení ran a zánětů
  • dodává tkáním kyslík a potřebnou energii – napomáhá tak hojení a tvorbě nové tkáně

Složení

NaOCl (vysoce-energetický aktivní kyslík), mořská sůl s minerálními látkami, ionizovaná zásaditá voda.

Použití

  1. Z rány nejdříve odstraníme případné hrubé nečistoty.
  2. Ránu vyčistíme a ošetříme roztokem ActiMaris Sensitiv, tj. nalijeme roztok přímo na ránu nebo roztokem důkladně navlhčíme gázu (čtverec), přiložíme na ránu a necháme 15-20 minut působit.
  3. Pro urychlení hojení doporučujeme poté nanést přímo na ránu ActiMaris Gel na hojení (vrstvu 1-2 mm) a překrýt sterilním krytím nebo náplastí.
  4. Výměnu krytí a obvazů s následnou opakovanou aplikací ActiMaris roztoku a gelu provádíme dle potřeby a stavu rány, optimálně 1-2x denně.

Upozornění

ZDRAVOTNICKÝ PROSTŘEDEK, ČTĚTE PEČLIVĚ NÁVOD K POUŽITÍ A INFORMACE O BEZPEČNÉM POUŽÍVÁNÍ.

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.