Bepanthen krém 30 g

Registrovaný léčivý přípravek

Značka: BEPANTHEN
Bepanthen krém napomáhá zklidnění zarudlé, svědivé i popálené pokožky a podporuje regeneraci poškozené kůže.
Skladem na e-shopu
nebo okamžitě k rezervaci ve 0 lékáren
149

O produktu

50001137

Léčivý přípravek Bepanthen krém obsahuje dexpanthenol, který se v kůži přemění na kyselinu panthotenovou. Tato látka je nezbytná při tvorbě kůže a k její obnově. Napomáhá hojení poraněné kůže, přispívá ke zklidnění podrážděné pokožky. Krém lze používat:

  • při svědění, zarudnutí nebo zduření kůže
  • po nadměrném slunění (i v soláriu)
  • při ošetření drobných otlaků, popálenin
  • při podrážděné pokožce z kosmetických přípravků nebo vlivem počasí
  • k péči o rozpraskané, suché nebo drsné ruce
  • k péči o pokožku kojence
  • k ošetření popraskaných bradavek kojících žen

Bepanthen krém se lehce roztírá, a proto je vhodný i na zanícenou, pálící pokožku. Přípravek můžete používat i v těhotenství a během kojení pouze na doporučení lékaře.


Dávkování

Bepanthen krém nanášejte v tenké vrstvě na vodou očistěnou podrážděnou nebo zanícenou kůži podle potřeby 1 – 2x denně až do úplného zhojení. Při suché pokožce nanášejte 1-2x denně na postižená místa. Při léčbě popraskaných bradavek naneste krém po každém kojení na kousek sterilní gázy a potřete bradavku. Před dalším kojením krém smyjte. Při péči o kojence naneste krém na dobře očištěnou pokožku zadečku a přirození při každém přebalení. Pokud se Vaše obtíže do 7 dnů nezlepší nebo se zhorší, musíte se poradit s lékařem.

Složení

Léčivou látkou je dexpanthenolum (50 mg  v 1 g krému).

Pomocnými látkami jsou racemický pantolakton,  fenoxyethanol, draselná sůl cetylfosfátu, cetylalkohol, stearylalkohol, tuk z ovčí vlny, isopropyl-myristát, propylenglykol, čištěná voda, hydroxid draselný (na úpravu pH).

Upozornění

Bepanthen obsahuje cetylalkohol, stearylalkohol, propylenglykol a tuk z ovčí vlny, které mohou vyvolat místní kožní reakce nebo podráždění kůže.

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.