Seřadit podle
30 tablet
Ke snížení horečky, při bolesti hlavy, zad, zubů, bolestivé menstruaci.
100 tablet
Ke snížení horečky, při bolesti hlavy, zad, zubů, bolestivé menstruaci.
50 tablet
Ulevuje od bolesti hlavy, zubů, bolesti při menstruaci a snižuje horečku.
24 tablet
Pomáhá při léčbě horečky a bolesti doprovázející nachlazení, při bolestech hlavy, zubů a při bolestivé menstruaci.

Brufen je lék proti bolesti, zánětu a horečce. Patří do skupiny nesteroidních antiflogistik (NSA), jeho účinnou látkou je ibuprofen. Brufen je originální lék, to znamená, že byl prvním lékem na světě s obsahem ibuprofenu – byl uveden na trh v roce 1961 ve Velké Británii společností Boots a to jako lék na revmatoidní artritidu. Od své premiéry před více než 60 lety se Brufen stal jedním z nejúspěšnějších léčivých přípravků v historii.

Na co se Brufen používá?

Brufen je nabízen ve dvou variantách. Brufen 400 a Brufen Rapid 400. Brufen Rapid obsahuje ipubrofen ve vylepšené formě ibuprofenum lysinicum pro rychlejší nástup účinku. Oba přípravky využijete v samoléčbě, tedy bez konzultace s lékařem, při mírné až středně silné bolesti, tj.:

  • při bolest hlavy včetně migrény,
  • při menstruačních bolestech,
  • při bolesti zad,
  • při bolesti zubů,
  • při pooperační bolesti,
  • při bolesti při pohmoždění nebo podvrtnutí,
  • při bolesti svalů a kloubů provázejících chřipková onemocnění.

Kromě analgetických a protizánětlivých účinků má Brufen také antipyretický efekt, to znamená, že snižuje horečku. Na základě lékařského doporučení se Brufen užívá při zánětlivých a degenerativních onemocněních kloubů a při zánětech a otocích po poranění měkkých tkání.

Mohou Brufen užívat děti?

Přípravky Brufen 400 a Brufen Rapid 400 jsou určeny pro dospělé a dospívající od 12 let (s tělesnou hmotností vyšší než 40 kg). Tablety Brufen jsou potahované a mají oválný tvar pro snadné polykání. Ibuprofen a všechny příbuzné léky mohou i citlivých osob dráždit žaludek, proto je lepší užívat Brufen po jídle, na jeho účinky to nemá vliv.