Canesten krém 50 g

Registrovaný léčivý přípravek

Značka: CANESTEN
Canesten krém se používá k léčbě kožních a slizničních infekcí, které jsou způsobeny především kvasinkami, plísněmi nebo některými bakteriemi. Pro dospělé a děti od 2 let.
Skladem na e-shopu
305

O produktu

50125026

Canesten krém se používá k léčbě infekcí způsobených houbovitými mikroorganismy, kvasinkami, plísněmi a některými bakteriemi. Jedná se o záněty zevních rodidel u žen, záněty žaludu pohlavního údu u mužů a plísňová onemocnění (dermatomykózy), vyskytující se nejčastěji v místech snadné zapářky, které se mohou projevovat zčervenáním, svěděním a někdy i olupováním kůže. Je vhodný také k léčbě onemocnění pityriasis versicolor, které se projevuje obvykle na hrudníku nebo na zádech jako olupující se, nesvědivé skvrny. Canesten krém mohou používat dospělí a děti od 2 let.

Canesten 10 mg/g krém 50 gas


Dávkování

Při kožních kvasinkových infekcích se Canesten krém nanáší 2-3x denně na postižená místa v tenké vrstvě obvykle 1-4 týdny podle typu onemocnění. U zánětu zevních rodidel u ženy a zánětu žaludu pohlavního údu u muže se Canesten krém nanáší 2-3x denně na postižená místa v tenké vrstvě 1-2 týdny. Bez porady s lékařem nepoužívejte přípravek déle než 4 týdny.

Složení

Léčivá látka: clotrimazolum 200 mg ve 20 g krému. Pomocné látka: sorbitan-stearát, polysorbát 60, vorvaňovina, cetylstearylalkohol, oktyldodekanol, benzylalkohol, čištěná voda.

Upozornění

Přípravek Canesten krém obsahuje cetylstearylalkohol a benzylalkohol, které mohou způsobit místní kožní reakce (např. kontaktní dermatitidu), podráždění nebo alergickou reakci.

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.