Canesten

  (7)
Canesten

Dopřejte si pohodlí s přípravkem Canesten® 

Čtyřicet let zkušeností značky Canesten® přináší ženám možnost převzít kontrolu nad svým intimním zdravím. Canesten® pomáhá ženám po celém světě od nepohodlí způsobeného kvasinkami nebo bakteriemi v intimních partiích, protože věříme, že by vám nic nemělo bránit žít svůj život tak, jak si přejete – pohodlně a sebejistě. Proto jsme se zavázali vám pomoci účinnými, vědecky podloženými a inovativními řešeními v podobě naší rozrůstající se produktové řady.

Komplexní úleva od kvasinkové infekce nebo vaginálního diskomfortu v důsledku bakteriální vaginózy

Kvasinkové infekce

Vyskytují se častěji, než si myslíte. Kvasinková infekce je vaginální infekce způsobená nadměrným množením přirozeně se vyskytujících kvasinek, odborně nazývaných Candida (především Candida albicans). Pokud jste zaznamenali podráždění vagíny, bílý výtok a zánět, může se jednat o kvasinkovou infekci. K infekci dochází, když je narušena mikrobiální vaginální rovnováha v důsledku mnoha faktorů, například hormonálních změn, stresu, sexu, užívání některých léků (antibiotika, glifloziny), znečistěného prostředí nebo když je váš imunitní systém oslaben. Jen pro informaci – kvasinková infekce není pohlavně přenosná.

Bakteriální vaginóza

Mluví se hlavně o kvasinkové infekci, nicméně bakteriální vaginóza je ve skutečnosti u žen v reprodukčním věku o něco častější. Pokud jste žena a je vám 15 až 44 let, jste ve skupině, která je bakteriální vaginózou (počínající bakteriální infekcí) nejvíce ohrožena. Změna pH ve vagíně je úzce spojena s bakteriální vaginózou.

Běžné příznaky kvasinkové infekce a bakteriální vaginózy.

Mezi faktory, které ovlivňují prostředí v pochvě a mohou způsobit bakteriální vaginózu, patří prodloužená menstruace, časté výplachy pochvy, antikoncepce, léčivé přípravky s vaginální aplikací, pohlavní styk a stres. Užívání antibiotik a zavedené nitroděložní tělísko mohou také narušit rovnováhu poševní mikroflóry.

Přirozeně se vyskytující příznivé bakterie (laktobacily) ve vaší pochvě jsou nahrazovány přemnoženými „škodlivými“ bakteriemi (například Gardnerella), které mohou způsobit bakteriální vaginózu.


Produktové řady dle zaměření:

Přípravky na kvasinkové infekce
Přípravky Canesten intimní hygiena
Produkty Canesten, Canesbalance, Canestest na bakteriální vaginózu

Běžné příznaky kvasinkové infekce:

 • Hustý, bělavý výtok podobný tvarohu
 • Svědění v intimních partiích
 • Pálení (zejména při močení) v oblasti vnějších pohlavních orgánů
 • Svědění v intimních partiích
 • Otok stydkých pysků
 • Pociťování bolesti při sexu nebo močení
 • Začervenání

Běžné příznaky bakteriální vaginózy:

 • Nepříjemný zápach, někdy připomínající rybinu
 • Řídký, homogenní, vodnatý výtok
 • Šedobílý výtok, lepkavý
 • Zvýšené pH (>4,5)

Canesten® GYN - Jednorázová léčba ve 2 formách

Léčba kvasinkové infekce

Vaginální kvasinková infekce se léčí léky volně dostupnými v lékárně nebo na lékařský předpis.

Léčba může být poměrně jednoduchá. K léčbě vaginální infekce můžete použít také volně prodejné přípravky, které obsahují léčivou látku klotrimazol. Tyto přípravky léčí kvasinkové infekce a mají různé formy a dávkování.

Vaginální mykózu můžete léčit volně prodejnými léčivými přípravky z řady Canesten® GYN (Canesten® GYN 1 den, Canesten® GYN 6 dní a Canesten® GYN Combi Pack), která nabízí různé formy léčby vaginální mykózy pomocí měkké vaginální tobolky, vaginální tablety, vaginálního krému nebo jejich kombinace a umí tak vyhovět Vašim individuálním potřebám.

Jednotlivé přípravky obsahují různou koncentraci léčivé látky klotrimazolu. Zároveň si můžete zvolit délku použití: jednodenní nebo šestidenní. Léčba vnitřních anebo i vnějších příznaků, případně i pro partnera. Sama si zvolte, jaký způsob léčby vaginální mykózy vyhovuje právě Vám.

Pokud potřebujete další pomoc, Váš lékárník nebo lékař Vám mohou pomoci rozhodnout se, která možnost je pro Vás nejlepší.

Canesten® GYN 1 den ve formě měkké vaginální tobolky nebo vaginální tablety
Canesten® GYN 1 den
Canesten® GYN Combi Pack
Canesten® GYN Combi Pack
Canesten® GYN 6 dní
Canesten® GYN 6 dní
Vaginální kuličky Canesbalance® pro léčbu příznaků bakteriální vaginózy
Vaginální kuličky Canesbalance®
Intimní gel pro speciální intimní hygienu. Mycí gel Canesten® IntimGel jemně myje a pomáhá zmírnit nepohodlí v citlivé intimní oblasti a ulevuje od pocitu svědění pokožky.
Canesten® Intim gel
Canestest Test pro samodiagnostiku vaginálních infekcí
Canestest®

Upozornění

 • Canesten® GYN 1 den měkká vaginální tobolka je volně prodejný léčivý přípravek k vaginálnímu použití. Čtěte pečlivě příbalovou informaci. Obsahuje léčivou látku klotrimazol.
 • Přípravek Canesten® GYN 1 den vaginální tableta je léčivý přípravek k vaginálnímu použití. Čtěte pečlivě příbalovou informaci. Obsahuje léčivou látku klotrimazol.
 • Přípravek Canesten® GYN 6 dní je léčivý přípravek k vaginálnímu použití. Čtěte pečlivě příbalovou informaci. Obsahuje léčivou látku klotrimazol.
 • Léčivý přípravek Canesten® GYN Combi pack obsahuje tabletu k vaginálnímu použití a krém k vnějšímu použití. Čtěte pečlivě příbalovou informaci. Obsahují léčivou látku klotrimazol.
 • Canesbalance® je zdravotnický prostředek. Canesbalance® (vaginální kuličky) na léčbu příznaků bakteriální vaginózy. Pečlivě čtěte návod k použití a informace o bezpečném používání.
 • Canesten® IntimGel je kosmetický přípravek a nenahrazuje léčbu.
 • Canestest® je diagnostický zdravotnický prostředek in vitro pro samodiagnostiku vaginálních infekcí. Čtěte pečlivě návod k použití a informace o bezpečném používání.

Seřadit podle
 • Canesten

  krém 20 g
  K léčbě infekcí způsobených kvasinkami, plísněmi a bakteriemi.
 • 4.9
  (14)
  Rychle ulevuje od pocitu pálení a svědění intimních partií.
 • Canesten GYN 6 dní

  vaginální krém 35 g + aplikátor
  Léčí zánět pochvy a zevního genitálu u žen a zánět žaludu u mužů.
 • Canesten GYN 1 DEN

  1 vaginální tableta
  Ulevuje od svědění, pálení, zarudnutí, otoku, výtoku a bolesti.
 • Canesten

  krém 50 g
  Léčí kožní a slizniční infekce způsobené především kvasinkami a plísněmi.
 • Canesten GYN 1 den

  1 vaginální tobolka
  Ulevuje od svědění, pálení, zarudnutí, otoku, výtoku a bolesti.
 • Canesten GYN COMBI PACK

  vaginální tableta a krém
  Léčí zánět pochvy a zevního genitálu u žen a zánět žaludu u mužů.
Canesten (prosinec 2023)