Registrovaný léčivý přípravek

Celaskon 250 mg 100 tablet

Značka: CELASKON

Celaskon tablety 250 mg užívají dospělí a děti k prevenci nebo k léčbě onemocnění spojených s nedostatkem vitamínu C např. v rekonvalescenci nebo u infekčních onemocnění.

139
FKSP
Produkt lze uhradit kartou FKSP Edenred card

O produktu: Celaskon 250 mg 100 tablet

50151971

Úvod

Přípravek Celaskon 250 mg obsahuje vitamin C, který je důležitý pro růst a udržování zdravých kostí, zubů, dásní, vaziva a krevních cév, pro vstřebávání železa z potravy a pro normální imunitní odpověď na infekci a pro hojení ran. Celaskon 250 mg se užívá k prevenci nebo k léčbě stavů nedostatku vitaminu C v organismu, zejména v období zvýšených nároků (např. v dětství při růstu, v těhotenství a při kojení, při sportu, namáhavé práci, u infekčních onemocnění, v rekonvalescenci, ve stáří, u kuřáků a při jednostranné stravě, po rozsáhlých operacích). Tablety Celaskon 250 mg jsou určeny pro dospělé, dospívající a děti od 6 let.


Dávkování

Dospělí a děti od 6 let užívají při nedostatku vitamínu C v organismu obvykle 500-1000 mg (2-4 tablety) denně, ke krytí zvýšené potřeby po přechodnou dobu 200-500 mg (1-2 tablety) denně. Dětem ve věku 3-6 let lze podat přípravek Celaskon tablety 100 mg (100-200 mg denně). Bez doporučení lékaře je možné přípravek užívat po dobu 7 dní. Pro dobré využití v organismu je vhodnější užívat celkovou denní dávku rozdělenou do několika dílčích dávek za den než celou dávku najednou.


Složení

Léčivou látkou je kyselina askorbová 250 mg v jedné tabletě.

Pomocnými látkami jsou kukuřičný škrob, předbobtnalý škrob, dihydrát dinatrium-edetátu, mastek, natrium-stearyl fumarát, mikrokrystalická celulóza, sodná sůl karboxymethylškrobu, betakaroten prášek 20% (maltodextrin, sodná sůl oktenylsukcinylškrobu, betakaroten, sacharóza, střední nasycené triacylglyceroly, kyselina askorbová, natrium-askorbát, koloidní bezvodý oxid křemičitý).


Upozornění

Tablety Celaskon 250 mg obsahují sacharózu, nutno vzít v úvahu při nesnášenlivosti některých cukrů.

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.


Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.