Jak správně pečovat o pokožku v očním okolí?

15. 11. 2019 · PharmDr. Hana Vondrušková · 6 minut čtení
 • Krása a péče
 • Vlasy, kůže, nehty
 • Oči

Věděli jste, že péče o oční okolí má svůj specifický charakter a důležitý je nejen správný výběr přípravků, ale i jejich následná aplikace? Aby Vaše pokožka vydržela pružná a zachovala si co nejdéle mladistvý vzhled, je potřeba se o ni začít starat co nejdříve. Poradíme vám, jak na to.


Jak správně pečovat o oční okolí?
Oblast kolem očí je jednou z nejtenčích a nejcitlivějších oblastí našeho těla, a proto vyžaduje speciální péči.

Jak efektivně pečovat o oční okolí?

Základem správné péče o pokožku v oblasti očí je používání správných přípravků, které jsou dostatečně šetrné a vhodné pro citlivé oční okolí. Zároveň by měly být vhodné pro nositelky kontaktních čoček a být oftalmologicky testované. Kvalitní oční krémy mají schopnost regenerace, hydratují, rozjasňují a především zpevňují a bojují proti vráskám. Na následujících řádcích vám poradíme, jak by měla vypadat péče o oční okolí. Připravili jsme také jednoduchý videonávod, s nímž si aplikaci očních přípravků snadno vyzkoušíte.

Jak je to s používáním denních a nočních krémů pro oblast očí?

Klasické denní a noční krémy nejsou složením dostatečně uzpůsobeny k používání pro citlivou oblast kolem očí. Pokožku by tak mohly dráždit, navíc textura se tak dobře nevstřebává do jemné kůže jako u očních přípravků. Vybírat si můžete z očních krémů i gelů. Tuto péči lze podpořit aplikací rozjasňujících, zklidňujících nebo chladivých očních masek. Pro ženy, které mají váčky nebo tmavé kruhy pod očima, jsou vhodná speciální oční séra.


Jak omladit oční okolí

Pokožka kolem očí je jednou z částí vašeho těla, která může vykazovat nejčasnější známky předčasného stárnutí, zejména bez řádné péče. Ale napadlo vás někdy proč? Zaprvé, pokožka kolem očí je tenčí a jemnější než kůže na jiných částech těla. A protože vaše oči během dne hodně pracují, od mrkání až po vyjádření emocí, může to samo o sobě způsobit předčasné stárnutí. Kromě toho hraje roli genetika, ultrafialové (UV) paprsky či celkový životní styl. I tyto faktory přispívají ke stárnutí pokožky kolem očí. Přesto, bez ohledu na to, kolik je vám let, nikdy není příliš brzy nebo příliš pozdě věnovat svým očím pravidelnou péči, která se vám odvděčí mladistvějším pohledem.


Péče o oční okolí ve třech krocích

Od odstranění očního make-upu až po nanášení produktů na pokožku kolem očí postupujte vždy s maximální jemností. Zvýšený tlak by mohl napáchat škody v podobě tvorby jemných vrásek.

 • Na vatový tampon naneste svůj oblíbený odličovač očí, přitiskněte jemně na pokožku a pomalu jej přetáhněte směrem ven. Používejte vždy odličovací přípravky určené k péči o oční okolí.

 • Oční přípravek naneste na předem vyčištěnou pleť nejlépe ráno a večer.

 • Naneste kosmetický přípravek rovnoměrně v malém množství (po jednotlivých kapkách) a jemně ho prsteníčkem vklepávejte do pokožky od vnitřního koutku k vnějšímu a zpět. Tímto způsobem se pokožka krásně prokrví a aktivuje lepší vstřebávání aktivních látek krému, gelu či séra do pokožky.

5.0
(1)
Oční krém hydratuje a vyhlazuje vrásky, redukuje projevy stárnutí pleti.
liftingové oční sérum 15 ml
Liftingové sérum účinně regeneruje oční okolí.
Rozjasňuje oční okoli, redukuje vrásky a zmírňuje tmavé kruhy pod očima.
Oční gel-krém 15 ml
Hydratuje, zklidňuje, zmírňuje otoky a vyhlazuje drobné vrásky.

Články k tématu Jak správně pečovat o pokožku v očním okolí?

 • Arganový olej – tekuté zlato z Maroka

  Arganový olej – tekuté zlato z Maroka

  · 4 minuty čtení
  • Krása a péče
  • Vlasy, kůže, nehty
  Toužíte i vy po krásném a mladistvém vzhledu? Arganový olej je velmi často označován jako tekuté zlato nebo elixír mládí. Jeho vyjímečné vlastnosti jsou důvodem, proč se čím dál častěji používá jako přísada pleťové kosmetiky a produktů k péči o tělo.
 • Jak menopauza ovlivňuje pleť a tělo?

  Jak menopauza ovlivňuje pleť a tělo?

  · 5 minut čtení
  • Vlasy, kůže, nehty
  • Krása a péče
  • Menopauza
  Menopauza je životní období, kdy probíhá v těle mnoho změn. Můžete zaznamenat nepravidelnou menstruaci (tzv. perimenopauzu), špatný spánek, nadměrné pocení, návaly horka nebo řídnutí kostí. Ale její vliv je nejvíce vidět na pokožce, která ztrácí kolagen čím dál rychleji. Jak jí pomoci?
 • Jaký má menopauza vliv na vlasy a vlasovou pokožku?

  Jaký má menopauza vliv na vlasy a vlasovou pokožku?

  · 3 minuty čtení
  • Vlasy, kůže, nehty
  • Krása a péče
  • Menopauza
  Během menopauzy dochází v těle k velkým hormonálním změnám, které ovlivňují kvalitu pokožky, ale také vlasů. Ty přicházejí o pružnost, jsou slabé a začínají více padat. Jak se ztrátou vlasů v důsledku přechodu bojovat?
O autorovi
PharmDr. Hana Vondrušková
Jsem absolventkou magisterského studijního oboru Farmacie na Univerzitě Karlově v Hradci Králové. Jelikož se farmacie stala kromě budoucího povolání zároveň i mým koníčkem, pokračovala jsem po „státnicích“ ve studiu dále a po složení rigorózní zkoušky v roce 2018 jsem získala akademický titul PharmDr. Poradenství v lékárně považuji za nedílnou součást zdravotní péče. Často se v lékárnách setkávám se situacemi, kdy pacient se svými zdravotními obtížemi nechce/nemůže navštívit lékaře. A v tuto chvíli zastoupí odborné poradenství lékárníci. Můžeme tak pomoci zachytit nejen rané počátky onemocnění, ale též poradit s efektivní samoléčbou tak, aby v lehčích případech ani žádná lékařská pomoc nebyla nutná.
Číst více od autora
O autorovi
PharmDr. Hana Vondrušková
Jsem absolventkou magisterského studijního oboru Farmacie na Univerzitě Karlově v Hradci Králové. Jelikož se farmacie stala kromě budoucího povolání zároveň i mým koníčkem, pokračovala jsem po „státnicích“ ve studiu dále...
Číst více od autora