Topnatur Colonfit Basic prášek 180 g

Potravina pro zvláštní lékařské účely

Značka: TOPNATUR
Topnatur Colonfit je 100% rostlinný produkt určený pro řízenou dietární výživu při zácpě a hemoroidech. Vhodný i při užívání antibiotik.
Skladem na e-shopu
nebo okamžitě k rezervaci v 0 lékárnách
255

Cena za 100 g: 142 Kč

O produktu

50097577

Colonfit Basic obsahuje vysoké množství rozpustné vlákniny psyllium, u které bylo prokázáno, že dieteticky pomáhá při poruchách motility střev, které jsou doprovodným příznakem zácpy. Je vhodný při dlouhodobé zácpě i při problémech s hemoroidy. Přípravek je navíc obohacen o inulín a živé bakterie. Formule 3 v 1: Probiotika (živé kultury, přátelské bakterie) + Prebiotika (inulín, živiny pro probiotika) + Vláknina psyllium. ColonFit je bezlepkový a neobsahuje ani žádné složky mléka či jiných mléčných výrobků. Je vhodný pro každého, včetně těhotných a kojících žen, diabetiků a dětí od 12 let.

3 účinné složky:

  • vláknina psyllium – rozemleté osemení jitrocele indického, které absorbuje ve vodě více než 40krát svou vlastní hmotnost, je ideálním zdrojem vlákniny
  • 5 kmenů probiotických kultur
  • prebiotika, která slouží jako potrava pro probiotika

Dávkování

Užívejte nejlépe 10 minut před jídlem. Dospělí užívejte 2 čajové lžičky (10 g) rozmíchejte v menším množství vody nebo ovocné šťávy (100 ml) jednou nebo dvakrát denně a ihned vypijte. Zapijte další vodou nebo ovocnou šťávou (asi 200 ml).Děti 1 čajovou lžičku (5 g) rozmíchejte v menším množství vody nebo ovocné šťávy (asi 100 ml) jednou nebo dvakrát denně a ihned podejte dítěti k vypití. Zapijte dalšími 100 ml tekutiny. Podávání ColonFitu Basic dětem mladším 12 let by rodiče měli konzultovat s lékařem.

Složení

Osemení psyllia (plantago ovata forsk), inulín, probiotické kmeny: Lactobacillus rhamnosus, Bifidobacterium bifidum, Lactobacillus acidophius, Lactobacillus plantarum, Lactobacillus bulgaricus.

Upozornění

  • Potravina pro zvláštní lékařské účely. Výrobek není určen jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučené denní dávkování.
  • Přípravek nesmí být podáván při akutním zánětlivém onemocnění střev, při akutních příhodách břišních (např. ileus) nebo při chronickém onemocnění střev (Crohnova nemoc, Ulcerózní kolitida v aktivní fázi), bezprostředně po chirurgických zákrocích v oblasti trávicího traktu
  • S přípravkem nemají být současně podávány produkty, které jsou zdrojem rozpustné či nerozpustné vlákniny.
  • Přípravek nesmí být podáván při přecitlivělosti na kteroukoliv obsaženou látku.
  • Přípravek není určen mladším 12-ti let.
  • Pro správné fungování přípravku je velmi důležitý dostatečný příjem tekutin. Na každých 5 kapslí či 5 g přípravku byste měli vypít 200 ml tekutin.

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.