Potravina pro zvláštní lékařské účely

Topnatur Colonfit Plus prášek 180 g

Značka: TOPNATUR
Produktová řada: Colonfit

Topnatur Colonfit je 100% rostlinný produkt určený pro řízenou dietární výživu při zácpě a hemoroidech. Vhodný i při užívání antibiotik.

345

Cena za 100 g: 191,67 Kč

O produktu: Topnatur Colonfit Plus prášek 180 g

50097579

Úvod

Colonfit Plus obsahuje vysoké množství rozpustné vlákniny psyllium, u které bylo prokázáno, že dieteticky pomáhá při poruchách motility střev, které jsou doprovodným příznakem zácpy. Je vhodný při dlouhodobé zácpě i při problémech s hemoroidy. Přípravek je navíc obohacen o inulín, živé bakterie a trávicí enzymy. Formule 4 v 1: Probiotika (živé kultury, přátelské bakterie) + Prebiotika (inulín, živiny pro probiotika) + Trávící enzymy + Vláknina psyllium. Colonfit je bezlepkový a neobsahuje ani žádné složky mléka či jiných mléčných výrobků. 

4 účinné složky:

 • vláknina psyllium – rozemleté osemení jitrocele indického, které absorbuje ve vodě více než 40krát svou vlastní hmotnost, je ideálním zdrojem vlákniny
 • 5 kmenů probiotických kultur
 • prebiotika, která slouží jako potrava pro probiotika
 • trávicí enzymy - proteáza (z ananasu), betain HCl (z řepy), papain (z papayi), bromelain (z ananasu), extrakt z kořene zázvoru, lístky máty peprné, fenyklové semínko

Dávkování

Užívejte nejlépe 10 minut před jídlem.Dospělí užívejte 5 kapslí jednou nebo dvakrát denně. Zapijte vodou nebo ovocnou šťávou (200 – 300 ml). Děti od 12 let užívat 2 kapsle jednou nebo dvakrát denně, zapít vodou nebo ovocnou šťavou (100 – 200 ml).


Složení

Osemení psyllia (plantago ovata forsk), inulín, trávicí enzymy (proteáza, betain HCL), kořen zázvoru, papain, lístky máty peprné, fenyklové semínko, bromelain, želatinová kapsle, stearát hořečnatý, probiotické kmeny: Lactobacillus rhamnosus, Bifidobacterium bifidum, Lactobacillus acidophius, Lactobacillus plantarum, Lactobacillus bulgaricus.


Upozornění

 • Potravina pro zvláštní lékařské účely. Výrobek není určen jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučené denní dávkování.
 • Přípravek nesmí být podáván při akutním zánětlivém onemocnění střev, při akutních příhodách břišních (např. ileus) nebo při chronickém onemocnění střev (Crohnova nemoc, Ulcerózní kolitida v aktivní fázi), bezprostředně po chirurgických zákrocích v oblasti trávicího traktu
 • S přípravkem nemají být současně podávány produkty, které jsou zdrojem rozpustné či nerozpustné vlákniny.
 • Přípravek nesmí být podáván při přecitlivělosti na kteroukoliv obsaženou látku.
 • Pokud kdykoliv v průběhu užívání ColonFitu pocítíte nějaké potíže, přestaňte s jeho užíváním a poraďte se s lékařem. Podávání ColonFitu dětem mladším 12 let by rodiče měli konzultovat s lékařem.
 • Pro správné fungování přípravku je velmi důležitý dostatečný příjem tekutin. Na každých 5 kapslí či 5 g přípravku byste měli vypít 200 ml tekutin.
 • Pokud jste v nedávné době prodělali nějakou operaci střev, či máte jiné střevní obstrukce, konzultujte vždy užívání ColonFitu se svým lékařem.

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.