Condrosulf

  (2)

Condrosulf je lék užívaný při osteoartróze. Osteoartróza je degenerativní onemocnění kloubů, při němž dochází k poškození kloubních chrupavek. Tato poškození se u nemocného projeví bolestí kloubů a omezením jejich hybnosti.

Seřadit podle
 • Condrosulf 400

  60 tvrdých tobolek
  K léčbě osteoartrózy kolenního, kyčelního kloubu a osteoartrózy prstů ruky.
 • Condrosulf 400

  180 tvrdých tobolek
  K léčbě osteoartrózy kolenního, kyčelního kloubu a osteoartrózy prstů ruky.
Condrosulf 990 Kč + Přebal (prosinec 2023)

  Nejčastěji jsou při osteoartróze postižena kolena (gonartróza), kyčle (koxartróza) a klouby prstů a ruky. Osteoartróza je onemocnění, které souvisí se zvyšujícím se věkem, může se objevit ale i u mladších ročníků, např. u sportovců nebo těžce fyzicky pracujících lidí.

  Jak na klouby působí Condrosulf?

  Léčivou látkou přípravku Condrosulf je chondroitinsulfát, který je jednou z hlavních součástí mezibuněčné hmoty chrupavky a jeho nejvýznamnější schopností je vázat ve tkáni vodu. Zabezpečuje tím mechanické a elastické vlastnosti chrupavky. Při kloubních degenerativních procesech dochází ke snižování obsahu chondroitinsulfátu v chrupavce. Chondroitinsulfát podporuje látkovou výměnu v chrupavce a omezuje působení specifických enzymů, které se na poškozování chrupavky podílejí.

  Jak se Condrosulf užívá?

  Condrosulf 400 tvrdé tobolky je určen pro dospělé pacienty od 18 let. Condrosulf 400, který je dostupný bez lékařského předpisu, se užívá podle následujícího schématu:

  • Zahajovací léčba – 2 týdny 2 tobolky 2x denně,
  • Udržovací léčba – od třetího týdne léčby, 2 tobolky 1x denně, 2-3 měsíce.

  Následuje tříměsíční přestávka, poté je možné kúru zopakovat. Pokud po ukončení první kúry, tj. za 2-3 měsíce, nenastane zlepšení stavu, je třeba vyhledat lékaře, který navrhne další postup.