Jedlá soda

  (6)
Seřadit podle
 • 4.8
  (34)
  Praktický pomocník pro úklid domácnosti i pro každodenní hygienu.
 • 4.9
  (15)
  Univerzální pomocník pro Vaši domácnost.
 • 4.9
  (26)
  EKO pomocník do domácnosti čistí, bělí, ničí zápach, nahradí kypřicí prášek.
 • Tierra Verde Bika soda bicarbona

  papírový sáček 1 kg
  Odstraňuje nečistoty, neutralizuje nepříjemné pachy.
 • Všestranný pomocník do domácnosti: čistí, pohlcuje pachy, bělí zuby.
 • Odstraňuje nečistoty, neutralizuje nepříjemné pachy.
  Jedlá soda

  Jedlá soda

  Jedlá soda neboli Hydrogenuhličitan sodný má v domácnosti mnohočetné využití. Jemný bílý prášek se zásaditým pH rozhodně nezatíží životní prostředí ani vaši peněženku a nabízí hned několik způsobu, jak jej můžete využít. Tady jsou některé z nich. 

  Jedlá soda na úklid

  Ať chceme nebo ne, čistý a voňavý domov má pozitivní vliv na naši psychiku, a proto stojí za to o něj pravidelně pečovat. Není nutné mít ve skřínce nespočet čisticích prostředků, soda bikarbona si poradí scelou řadou nečistot, a dokonce i zápachů. Pomáhá s mytím znečištěného nádobí, nejrůznějších předmětů i tkanin. 

  Jedlá soda a její využití vdomácnosti 


  Přínosy jedlé sody nejčastěji oceníte v kuchyni. Nečistoty a mastnotu z nádobí jednoduše odstraníte mycím roztokem, který získáte smícháním 4 lžic jedlé sody na 1 litr vody. Roztokem lze také omývat mírně znečištěné větší plochy, jako je podlaha a okenní rámy. Dobře poslouží k čištění hraček nebo dekorativních předmětů. Pokud zápasíte s připáleninami na sporáku, zaschlou špínou a mastnotou, můžete si z jedlé sody vytvořit čisticí krém. V takovém případě smíchejte jeden díl vody s jedním dílem jedlé sody a dejte se do díla. Sodu bikarbonu lze v domácnosti rovněž využít na odstranění nejrůznějších zápachů. Půl hrnku prášku odstraní zápach z pračky, kterou pustíte naprázdno. Soda zbaví zápachu také odpadkový koš, jehož dno práškem jednoduše vysypete. Podobným způsobem absorbuje zápach i v dalších spotřebičích, jako je myčka nebo lednička. 

  Jak vyčistit koberec jedlou sodou

  Dalším způsobem, jak využít jedlou sodu v domácnosti, je čištění koberců. Kromě skvrn a nečistot je zbaví také nepříjemného zápachu, a navíc hezky rozjasní zašlé barvy. A jak na to? Aplikujte sodu na skvrnu nebo celý koberec a nechejte ji působit minimálně přes noc. Poté ji důkladně vysajte. Dalším možností, jak vyčistit skvrny na koberci, je kombinace jedlé sody a octa. V takovém případě posypte skvrnu jedlou sodu a nalijte na malé množství octa tak, aby tato směsice nepatrně šuměla. Následně roztok kartáčem vmasírujte do koberce a nechte působit nejméně čtyři hodiny, dokud skvrna nezaschne, a zbytky sody vysajte. Ze sody bikarbony si také jednoduše vytvoříte takzvaný deodorant na koberce, který získáte tím, že ji promícháte s pár kapkami esenciálního oleje. Soda však musí zůstat sypká, aby prošla sítkem. Následný postup je stejný: vzniklou směsí posypete koberec, necháte působit alespoň čtyři hodiny a vysajete.