Acai

  (6)
Seřadit podle
 • Chrom přispívá k udržení normální hladiny glukózy v krvi.
 • Advance Garsin

  60 kapslí
  Obsahuje kombinaci přírodních látek, kterým kraluje Garcinia cambogia, která napomáhá ke kontrole tělesné hmotnosti.
 • Obsahuje chlorellu, spirulinu, zelený ječmen a mladou pšenici s extrakty acai, maqui berry, aloe vera a ostropestřec mariánský.
  Acai

  Acai

  Co je to Acai?

  Acai berry patří v dnešní době mezi velmi žádané superpotraviny, a to především pro extrémně vysoký obsah antioxidantů. Acai (výslovnost „asají“, psáno Açaí) jsou plody palmy Euterpe brazilské (Euterpe oleracea, česky kapustoň brazilská), která roste ve Střední a Jižní Americe. Zejména v Amazonii jsou acai běžnou součástí jídelníčku. Acai jsou asi 2,5 cm velké, kulaté plody s tmavě fialovou slupkou a žlutou dužninou. Uvnitř plodu se ukrývá velká tvrdá pecka – přestože acai berry znamená v překladu bobule, správně acai spadá do kategorie peckovin.

  Aby byly acai berry poživatelné, musí se nejdříve namočit a poté se z nich připravuje tmavě fialová pasta. Acai mají chuť, která připomíná borůvky a čokoládu. Pro účely exportu se z acai vyrábí buď mražené pyré, sušený prášek nebo šťáva. Acai se používá rovněž v potravinářském průmyslu jako přírodní ochucovadlo a barvivo (cukrovinky, zmrzlina), acai olej se využívá i v kosmetickém průmyslu.

  Acai berry a obsažené látky

  Acai berry má na ovoce relativně nízký obsah cukru, je ale bohatší na obsah tuku. Je rovněž zdrojem vlákniny, obsahuje vitaminy, minerály a stopové prvků (vitamin A, vápník, chrom, zinek, železo, měď, mangan, hořčík, draslík a fosfor). Z hlediska prospěchu pro lidský organismus je však nejdůležitější vysoký obsah antioxidantů – podle mezinárodně uznávaného systému ORAC (Oxygen Radical Absorption Capacity), který hodnotí obsah antioxidantů v různých plodinách, patří acai berry mezi nejsilnější zdroje těchto bioaktivních látek, které chrání organismus před negativními vlivy prostředí (UV záření, znečištění ovzduší, toxiny apod.), a díky tomu vynikají tzv. anti-aging účinky. Z obsažených antioxidantů jsou nejvýznamnější antokyany – pigmenty, které dodávají acai typickou tmavě fialovou barvu a v našich podmínkách jsou obsaženy zejména v borůvkách a brusinkách. Acai obsahuje výrazně vyšší množství než tyto domácí bobuloviny.


  V jaké formě užívat acai berry?

  V e-shopu Dr. Max najdete celou řadu produktů s obsahem tohoto unikátního ovoce doslova nabitého antioxidanty. Chcete-li ochutnat acai berry, doporučujeme zakoupit lyofilizovaný prášek z plodů acai a dle vlastní fantazie s ním obohatit ranní cereálie, přidat jej do jogurtu, do obilné kaše nebo jej využít při přípravě dezertů. Výhodou procesu lyofilizace (sušení mrazem) je, že při ní zůstávají zachovány všechny důležité živiny a obsahové látky.

  Acai berry najdete také jakou součást snídańových kaší, ovocných čajů, ale i kosmetiky

  Chcete-li užívat acai berry pravidelně, nabízíme tuto superpotravinu i v kategorii doplňků stravy. Kapsle Medpharma Acai berry obsahují rostlinné výtažky včetně acai a chrom, který přispívá k udržení normální hladiny glukózy v krvi. Pro přirozenou detoxikaci a očistu organismu je vhodný Advance DetoxActive s extraktem acai, chlorrely, zeleného ječmene a dalších přírodních látek.