Jód (8)

Řadit
Filtry výpisu
Preventan Sport 120 tablet

120 tablet

Doplněk stravy

Cucavé tablety s brusinkovou příchutí a vitaminem C pro podporu imunity všech sportovců a osob se zvýšenou fyzickou zátěží.

Pangamin Jodamin 200 tablet

200 tablet

Doplněk stravy

Doplněk stravy s pivovarskými kvasnicemi a chaluhou bublinatou. Přípravek komplexně a zcela přirozenou cestou řeší nedostatek jodu v naší potravě.

NATU Kelp BIO prášek 80 g

prášek 80 g

Doplněk stravy

Kelp je mořská řasa s obsahem jódu. Napomáhá kontrole tělesné hmotnosti a podporuje funkci střev. Přispívá k normálnímu stavu pokožky, sliznic a nehtů.

NATU Kelp BIO prášek 180 g

prášek 180 g

Doplněk stravy

Kelpa je mořská řasa s obsahem jódu. Napomáhá kontrole tělesné hmotnosti a podporuje funkci střev. Přispívá k normálnímu stavu pokožky, sliznic a nehtů.

Jód

Jód

Jód je důležitý pro činnost štítné žlázy, je nezastupitelný pro tvorbu hormonů štítné žlázy -  trijodthyroninu a tyroxinu. Dále přispívá k normálnímu stavu pokožky, ke správné funkci nervové soustavy a k normálnímu energetickému metabolismu. Jód se přirozeně nachází v mořských a sladkovodních rybách, listové zelenině, mořských řasách (kelp) či jodované soli. Při jeho nedostatku dochází ke zvětšení štítné žlázy, označovanému jako struma. K dalším příznakům nedostatku jódu patří anémie, pocit hladu, zpomalený tep, zácpa či problémy s pamětí. Jód lze doplňovat tekutou formou -  koloidní jód (PharmaActiv) nebo formou tablet (Naturvita). Vyzkoušet můžete také přírodní zdroj jódu - kelp neboli mořské řasy (Jamieson, Walmark).