Doplněk stravy

Dr. Max Laktobacily 10 Premium 40 kapslí

Značka: DR. MAX

Přípravek Dr. Max Laktobacily 10 Premium obsahuje komplex 10 kmenů laktobacilů a bifidobakterií a fruktooligosacharidy v kapslích rostlinného původu. Pro dospělé a děti od 3 let.

239
Ušetříte 20%

Původní cena:  299 Kč  ·  sleva 60 Kč

Cena za 1 kus: 5,98 Kč

Nejnižší cena před slevou: 299 Kč

O produktu: Dr. Max Laktobacily 10 Premium 40 kapslí

50127461

Úvod

Dr. Max Laktobacily 10 Premium je doplněk stravy s obsahem mikrobiální probiotické kultury složené z deseti kmenů garantovaného původu v koncentraci 10 miliard živých bakterií v jedné kapsli (10 × 109 CFU) a fruktooligosacharidů. Obsahuje komplex 10 kmenů laktobacilů a bifidobakterií pro rovnováhu vaší střevní mikrobioty. Kapsle je rostlinného původu, užívání přípravku je proto vhodné i pro vegetariány. Neobsahuje laktózu.

Jaké probiotické kmeny obsahuje přípravek Dr. Max Laktobacily 10 Premium?

Nejčastěji využívanými probiotickými bakteriemi jsou laktobacily a bifidobakterie. Přípravek Dr. Max Laktobacily 10 Premium obsahuje kombinaci deseti osvědčených probiotických kmenů obohacených o fruktooligosacharidy:

 • Bifidobacterium animalis ssp. lactis B94®
 • Lactobacillus paracasei L26®
 • Lactobacillus rhamnosus GG®
 • Lactobacillus casei R0215®
 • Lactobacillus plantarum R1012®
 • Lactobacillus helveticus R0052®
 • Lactobacillus acidophilus R0418®
 • Bifidobacterium bifidum R0071®
 • Lactococcus lactis ssp. lactis R1058®
 • Bifidobacterium infantis R0033®

Pro koho a v jakých situacích je vhodné užívat přípravek Dr. Max Laktobacily 10 Premium?

 • Pro dospělé
 • Pro děti od 3 let
 • Při léčbě antibiotiky a po ní
 • Pro podporu rovnováhy střevní mikrobioty
 • Na cestách (zejména do oblastí s nižšími hygienickými standardy)

Dr. Max Laktobacily 10 Premium 40 kapslí2

Probiotika – přátelské bakterie pro vaše trávení

Jako střevní mikrobiotu (dříve mikroflóru) označujeme soubor všech mikroorganismů, které osidlují střevo. Jedná se ekosystém pro náš organismus tak významný, že jej vědci začali označovat jako „virtuální orgán“. Správné bakteriální osídlení střeva je důležité nejen pro trávení a metabolismus, ale také pro imunitní systém. Aby střevní mikrobiota mohla správě vykonávat svoji funkci, je třeba, aby byl poměr jednotlivých druhů bakterií a jiných mikroorganismů v rovnováze. Pokud dojde k úbytku nebo přemnožení některého mikroorganismu, mohou být výsledkem trávicí obtíže nebo potíže s kvasinkami.

Typickým příkladem, kdy dochází k narušení střevní mikrobioty, je léčba antibiotiky, která kromě původců onemocnění ničí i prospěšné bakterie ve střevě. Na druhou stranu existují situace, kdy se bez antibiotické léčby neobejdeme. K udržení rovnováhy střevní mikrobioty se doporučuje doplňování probiotik – na prvním místě stojí samozřejmě dostatečná konzumace kvašených výrobků – mléčných (jogurty, kefíry, kysané mléko), zeleninových (kysané zelí, okurky, kimči) či nápojů (kombucha).  Další možností je doplňování prospěšných bakterií pomocí doplňků stravy s obsahem probiotik. Správně fungující trávení je předpokladem k celkovému pocitu tělesné i psychické pohody.


Dávkování

Užívejte 1–2 kapsle denně během jídla nebo po jídle. Obsah kapsle můžete rozmíchat ve studeném jídle či nápoji.


Složení

Komplex laktobacilů a bifidobakterií (10 kmenů) 10 × 109 CFU, fruktooligosacharidy 50 mg v jedné kapsli. CFU …… Colony Forming Units (kolonie tvořící jednotky).

Bramborový škrob, mikrobiální kultury [Bifidobacterium animalis ssp. lactis B94® (55 %), Lactobacillus paracasei L26® (15 %), Lactobacillus rhamnosus GG® (10 %), Lactobacillus casei R0215® (10 %), Lactobacillus plantarum R1012® (5 %), Lactobacillus helveticus R0052® (1,5 %), Lactobacillus acidophilus R0418® (1 %), Bifidobacterium bifidum R0071® (1 %), Lactococcus lactis ssp. lactis R1058® (1 %), Bifidobacterium infantis R0033® (0,5 %)], kapsle [zahušťovadlo (hydroxypropylmethylcelulóza)], fruktooligosacharidy, protispékavá látka (hořečnaté soli mastných kyselin), antioxidant (kyselina L-askorbová).


Upozornění

Skladujte v suchu a temnu při teplotě od 5 °C do 25 °C. Pro optimální stabilitu produktu doporučujeme uchovávat v chladničce. Chraňte před vlhkem a přímým slunečním zářením. Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Není určeno jako náhrada pestré stravy. Dbejte na vyváženou a pestrou stravu a zdravý životní styl. Ukládejte mimo dosah dětí. Není určeno pro děti do 3 let.


Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.