Dr.Max Vitamin D 1000 IU 60 žvýkacích tablet

Doplněk stravy

Značka: DR.MAX
Dr.Max Vitamin D obsahuje 1000 I.U. vitaminu D3 v každé žvýkací tabletě pro správné fungování imunitního systému. S lahodnou příchutí ananasů.
Skladem na e-shopu
179

Cena za 1 kus(tbl): 3 Kč

FKSP
Produkt lze uhradit kartou FKSP Edenred card

O produktu

50137945

Dr.Max Vitamin D obsahuje v každé žvýkací tabletě 1 000 IU (25 μg) vitaminu D3, jehož má většina české populace nedostatek a který pozitivně přispívá ke správnému fungování imunitního systému. Vitamin D rovněž podporuje udržení zdravých kostí a zubů, protože usnadňuje vstřebávání a využití vápníku a fosforu, prvků zásadních pro udržení silné kostní hmoty.

Jaký je význam vitaminu D3 pro lidský organismus?

  • Vitamin D přispívá k normální funkci imunitního systému.
  • Vitamin D přispívá k normálnímu vstřebávání/využití vápníku a fosforu.
  • Vitamin D přispívá k normální hladině vápníku v krvi.
  • Vitamin D přispívá k udržení normálního stavu kostí a zubů.
  • Vitamin D přispívá k udržení normální činnosti svalů.
  • Vitamin D se podílí na procesu dělení buněk.
  • Vitamin D pomáhá snižovat riziko pádu, jež jasně souvisí s nestabilním držením těla a svalovou ochablostí. Pád je rizikovým faktorem zlomenin kostí u mužů a žen ve věku 60 let a více. Příznivého účinku je dosaženo na základě denního příjmu 20 μg vitaminu D ze všech zdrojů.

Pro koho je přípravek Dr.Max Vitamin D vhodný?

Přípravek Dr.Max Vitamin D je vhodný pro:

  • dospělé
  • seniory
  • sportovce

Doplňování vitaminu D je obecně vhodné pro osoby, které tráví většinu času ve vnitřních prostorách, dále také v zimních měsících nebo v obdobích zvýšené zátěže na imunitní systém.

Proč nemáme dostatek vitaminu D?

Vitamin D bývá označován také jako „sluneční vitamin“, neboť jeho nejdůležitějším zdrojem je jeho tvorba v kůži po osvitu UVB zářením. Tímto způsobem tělo získává asi 90 % vitaminu D a zbývajících 10 % pochází ze stravy. Vzhledem k naší zeměpisné poloze a životnímu stylu je ovšem těžké dostatečného osvitu dosáhnout. Pokud se jedná o potraviny bohaté na vitamin D, pak jednoznačně vítězí ryby – ovšem ty jsou součástí našeho jídelníčku jen zřídka. To jsou důvody, proč podle údajů Státního zdravotní ústavu nemá až 95 % české populace vitaminu D dostatek.*

*http://www.szu.cz/tema/bezpecnost-potravin/vitamin-d-okolnosti-a-vysvetleni-pro-doporuceny-privod


Dávkování

Užívejte 1 tabletu denně. Jelikož vitamin D patří mezi vitaminy rozpustné v tucích, je vhodné užívat tablety Dr.Max Vitamin D po jídle. Tablety rozžvýkejte nebo nechte volně rozpustit v ústech. 

Složení

Vitamin D3 25 µg (1000 I.U.)  (500 % referenční hodnoty příjmu) v jedné kapsli. 

Zahušťovadlo (sorbitol), regulátor kyselosti (kyselina citronová), protispékavá látka (hořečnaté soli mastných kyselin), maltodextrin, sladidlo (sukralosa), kukuřičný sirup, emulgátor (arabská guma), přírodní ananasové aroma, triglyceridy se středním řetězcem, sacharóza, barvivo (riboflavin), protispékavá látka (oxid křemičitý), antioxidant (askorban sodný), cholekalciferol, antioxidant (extrakt s vysokým obsahem tokoferolu).

Upozornění

Doplněk stravy s cukrem a sladidlem. Není určeno jako náhrada pestré stravy. Dbejte na vyváženou a pestrou stravu a zdravý životní styl. Není určeno pro děti do 3 let. Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Ukládejte mimo dosah dětí. Nadměrná konzumace může vyvolat projímavé účinky. 100% vegan.

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.