Dr.Max Xylomax 0,5 mg/ml nosní sprej 10 ml

Registrovaný léčivý přípravek

Skladem na e-shopu

79

O produktu

Nosní sprej pro rychlou a dlouhodobou úlevu od ucpaného nosu. Dr.Max Xylomax 0,5 mg/ml snižuje otok nosní sliznice a při plném nose usnadňuje dýchání. Účinek tohoto léku nastupuje během několika minut a trvá několik hodin. Nosní sprej Dr.Max Xylomax 0,5 mg/ml mohou používat děti od 2 do 12 let věku.

Dávkování

Dětem od 2 do 6 let aplikujte 1 vstřik do každé nosní dírky 1-3x denně dle potřeby. Děti od 6 do 12 let aplikují 1-2 vstřiky do každé nosní dírky 1-3x denně dle potřeby. Mezi dvěma dávkami má být časový odstup 8-10 hodin. Bez porady s lékařem nepoužívejte déle než 5 dní.

Složení

Léčivou látkou je xylometazolini hydrochloridum 0,5 mg v 1 ml. Jedna dávka (138 mikrolitrů) obsahuje xylometazolini hydrochloridum 70 mikrogramů.

Dalšími pomocnými látkami jsou benzalkonium-chlorid, dinatrium-edetát, dihydrát dihydrogenfosforečnanu sodného, dodekahydrát hydrogenfosforečnanu sodného, chlorid sodný a čištěná voda.

Upozornění

Není určeno pro děti do 2 let. Uchovávejte mimo dosah dětí. Přípravek obsahuje benzalkonium-chlorid, který může způsobit podráždění nebo otok nosní sliznice, zvláště pokud je používán dlouhodobě.

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.