Registrovaný léčivý přípravek

Dr. Max Xylomax 1 mg/ml nosní sprej 10 ml

Značka: DR. MAX
Produktová řada: Xylomax

Nosní sprej k uvolnění ucpaného nosu při rýmě. Snižuje překrvení nosní sliznice a usnadňuje tak dýchání. Určeno pro dospělé a děti od 12 let věku.

Varianty produktu
Odstranit
Přihlaste se a získejte za 89 Kč (sleva 10%)
99

Nejnižší cena za posledních 30 dní: 99 Kč

Doprava zdarma při nákupu nad 1 500 Kč. Limit pro přihlášené je 399 Kč.

O produktu: Dr. Max Xylomax 1 mg/ml nosní sprej 10 ml

50118215

Úvod

Nosní sprej pro rychlou a dlouhodobou úlevu od ucpaného nosu. Dr. Max Xylomax 1 mg/ml snižuje otok nosní sliznice a při plném nose usnadňuje dýchání. Účinek tohoto léku nastupuje během několika minut a trvá několik hodin. Nosní sprej Dr. Max Xylomax 1 mg/ml mohou používat dospělí a děti od 12 let věku.


Dávkování

Dospělí a děti od 12 let aplikují 1 vstřik do každé nosní dírky 1-3x denně dle potřeby. Mezi dvěma dávkami má být časový odstup 8-10 hodin. Bez porady s lékařem nepoužívejte déle než 7 dní. Pro děti od 2 do 12 let je k dispozici přípravek Dr. Max Xylomax 0,5 mg/ml.


Složení

Léčivou látkou je xylometazolini hydrochloridum 1 mg v 1 ml. Jedna dávka (138 mikrolitrů) obsahuje xylometazolini hydrochloridum 140 mikrogramů.

Dalšími pomocnými látkami jsou benzalkonium-chlorid, dinatrium-edetát, dihydrát dihydrogenfosforečnanu sodného, dodekahydrát hydrogenfosforečnanu sodného, chlorid sodný a čištěná voda.


Upozornění

Není určeno pro děti do 12 let. Uchovávejte mimo dosah dětí. Přípravek obsahuje benzalkonium-chlorid, který může způsobit podráždění nebo otok nosní sliznice, zvláště pokud je používán dlouhodobě.

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.


Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.