Essentiale

Seřadit podle
K regeneraci jater po poškození léky, alkoholem nebo otravou.
30 tvrdých tobolek
Podporuje přirozenou regeneraci jater.

Co je Essentiale a na co se užívá?

Essentiale je volně prodejný lék k ochraně jater (hepatoprotektivum) a ke zmírnění subjektivních potíží při onemocnění jater, jako je ztráta chuti k jídlu nebo bolesti v pravém nadbřišku. Lék Essentiale obsahuje esenciální fosfolipidy ze sóji. Esenciální fosfolipidy jsou důležité lipidy, které se přirozeně vyskytují v buněčných membránách lidí, zvířat i rostlin. Při onemocněních jater dochází k poškození membrán jaterních buněk – ty pak hůře regenerují a narušena je i jejich funkce. Fosfolipidy podané ve formě léku mají takové vlastnosti (vysoký obsah nenasycených mastných kyselin), že jsou přednostně využity jaterními buňkami a zabudovány do jejich buněčné membrány.

Esenciální fosfolipidy obsažené v léku Essentiale působí třemi způsoby:

  • urychlují obnovu jaterních buněk,
  • zlepšují funkci jaterních buněk,
  • podporují regeneraci jaterní tkáně.

Jak dlouho Essentiale užívat?

Délka užívání léku Essentiale není omezena. Přípravek mohou užívat dospělí a dospívající od 12 let (s tělesnou hmotností přibližně 43 kg a vyšší). Přípravek by neměly užívat osoby alergické na sóju a arašídy.

Essentiale - dávkování

Essentiale jsou tvrdé tobolky, užívají se 2 tobolky 3x denně. Jedno balení Essentiale obsahuje 100 tvrdých tobolek, vystačí tedy přibližně na 16 dní užívání.

Zdroj: Essentiale.cz, PIL, SPC