Dr. Popov Fytostevin 50 g

Doplněk stravy

Značka: DR.POPOV
Přírodní sladidlo ve formě prášku bez kalorií. Díky nulovému glykemickému indexu se hodí např. při redukčních dietách. Má vysokou sladivost – 200 až 300x sladší než běžný cukr.
239

Cena za 100 g: 478 Kč

O produktu

50070036

Ryze přírodní sladidlo ve formě prášku neobsahuje žádné kalorie, proto je vhodné nejen pro diabetiky, ale můžete jej používat i při redukčních dietách místo cukru nebo jiných syntetických sladidel. Má vysokou sladivost – je dokonce 200 až 300x sladší než běžný cukr, a přesto nepřispívá k tvorbě zubního kazu. Jedna tableta odpovídá jedné lžíci cukru. Fytostevin mohou užívat i diabetici či osoby trpící fenylketonurií. Fytostevin se hodí např. k oslazení čaje nebo kávy, stejně tak jej ale můžete použít při vaření či pečení.

Stévie sladká – sladká tráva

Stévie je tropická rostlina, která roste v Jižní a Střední Americe. Někdy se jí říká také zelené zlato, sladká tráva nebo medové lístky. K oslazení pokrmů ji užívaly už jihoamerické domorodé kmeny. Rostlina obsahuje sladidlo necukerné povahy 200 až 300x sladší než běžný cukr. Dále obsahuje řadu vitamínů (např. A a C) a minerálů (např. vápník, draslík, železo). Lze ji používat v čerstvém nebo sušeném stavu.

Hlavní vlastnosti:

  • rostlinné sladidlo ve formě prášku
  • 200-300x sladší než běžný cukr
  • vhodný ke slazení nápojů, do pečení, vaření

Složení

Steviolglykosidy (95 %), voda.

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.