Imazol

  (2)

Přípravky Imazol slouží k léčbě kožních onemocnění způsobených plísněmi a bakteriemi. Obsahují účinnou látku klotrimazol, což je antimykotikum (lék proti plísním a kvasinkám), které navíc působí i proti některým druhům bakterií.

Seřadit podle
 • Imazol Plus

  krém 30 g
  Na léčbu kožních houbovitých onemocnění doprovázených bakteriálními infekcemi.
 • Imazol 10 mg/g

  krémpasta 30 g
  Na léčbu kožních houbovitých onemocnění.

  Imazol krémpasta obsahuje klotrimazol ve speciálním masťovém základu, který zajišťuje vysokou přilnavost přípravku na kůži a vysušující účinky. To činí z Imazolu krémpasty ideální přípravek pro léčbu plenkové dermatitidy (zánět kůže v místě zapářky pod plenami), mykóz postihujících kožní záhyby i velkoplošných mokvajících poškození kůže. Přípravek mohou používat dospělí, mladiství a děti všech věkových skupin, může se používat i v době těhotenství a kojení.
   
  Imazol Plus je antimykotikum s rozšířeným protibakteriálním účinkem. Obsahuje kromě antimykotika klotrimazolu také antiseptikum hexamidin. Hexamidin rozšiřuje spektrum účinnosti přípravku o další druhy bakterií. Je vhodný na léčbu mykóz, k nimž se přidala i bakteriální infekce, jako je např. „atletická noha", a jiných smíšených infekcí. Díky hydrofilnímu masťovému základu je velmi vhodný zejména k léčbě mokvajících kožních lézí.

  Imazol je lék v zevnímu užití. Obsahuje klotrimazol. Před použitím si přečtěte příbalový leták!