Imazol 10 mg/g krémpasta 30 g

Registrovaný léčivý přípravek

Značka: IMAZOL
Imazol krémpasta se používá na léčbu kožních houbovitých onemocnění např. plenková dermatitida.
*SLEVA 20 Kč platí na společný nákup produktů Imazol 10 mg/g krémpasta 30 g a Biorga Mycogel čisticí pěnicí gel 150 ml Při společném nákupu produktů Imazol 10 mg/g krémpasta 30 g a Biorga Mycogel čisticí pěnicí gel 150 ml získáte na tyto produkty celkovou slevu 20 Kč. Akce platí 31. 12. 2022 nebo do vyprodání zásob.
Skladem na e-shopu
nebo okamžitě k rezervaci v 0 lékárnách
119 ušetříte 30 Kč

Původní cena 149 Kč sleva 20%

Výhodný nákup

  • Sleva 20 Kč, pokud koupíte společně

O produktu

50106092

Imazol krémpasta se užívá na mykotická onemocnění, na která působí účinná látka přípravku klotrimazol. Mezi projevy onemocnění patří pálení, svědění, olupování a bolestivý zánět kůže. Přípravek má léčebný účinek např. na plenkovou dermatitidu (zánětlivá reakce kůže vzniklá drážděním z látek obsažených v moči, popř. stolice) způsobenou kvasinkami.


Dávkování

Přípravek se nanáší v tenké vrstvě na postižená místa na kůži 1-2x denně. Pro úspěšný výsledek léčby je nezbytné používat pastu pravidelně a dostatečně dlouho i po vymizení příznaků. V případě onemocnění vyvolané houbami nepoužívejte přípravek déle než 4 týdny bez porady s lékařem. V případě plenkové dermatitidy pak ne déle než 10 dnů.

Složení

Léčivou látkou je clotrimazolum 10 mg v 1 g kožní pasty.

Pomocnými látkami jsou fenethylalkohol, butylhydroxyanisol (E320), oxid titaničitý (E171), tekutý parafin, oktyldodekanol, cetylstearylalkohol, glycerol-monostearát, polysorbát 20, dihydrát dinatrium-edetátu, čištěná voda.

Upozornění

Nepoužívejte přípravek Imazol krémpasta do otevřených ran nebo na sliznice. Přípravek Imazol krémpasta obsahuje cetylstearylalkohol, který může způsobit místní kožní reakce (např. kontaktní dermatitida) a butylhydroxyanisol, který může způsobit místní kožní reakce (např. kontaktní dermatitida) nebo podráždění očí a sliznic.

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.