Iswari Xylitol 250 g

Potraviny a nápoje

Značka: ISWARI
Přírodní náhradní sladidlo s vysokou sladivostí a nízkým glykemickým indexem. Vhodné pro diabetiky i osoby, které si hlídají kalorickou hodnotu potravin.
Skladem na e-shopu
nebo okamžitě k rezervaci v 0 lékárnách
125

Cena za 100 g: 50 Kč

O produktu

50093668

Alternativní sladidlo, které si přirozeně vyskytuje v mnoha druzích ovoce a zeleniny. Xylitol od Iswari se získává z březové kůry. Dobře se rozpouští a  jako cukr. Zatímco běžný cukr je pro tělo zátěží, xylitol je mnohem přátelštější. Nízký glykemický index (13) a snížená kalorická hodnota jsou vlastnosti, díky kterým je vhodný pro diabetiky i osoby s redukční dietou.

Jak prokázaly dlouhodobé studie, xylitol má skvělou schopnost chránit zuby před zubním kazem. Na rozdíl od ostatních cukrů neslouží jako potrava pro ústní mikroflóru, která produkuje kyseliny a napadá zubní sklovinu. Naopak pomáhá zubní plak redukovat.

Hlavní vlastnosti:

  • Vysoká sladivost
  • Nízký glykemický index
  • O 40 % kalorií méně než cukr

Složení

100% xylitol (krystalický).

Použití

Maximální doporučený příjem pro dospělé je 10 g/den, pro děti do 12 let do 5 g/den.

Dávkování: Protože xylitol je stejně sladivý jako cukr, jednoduše si oslaďte šálek kávy nebo čaje stejným množstvím, jako u běžného cukru.

Krystalický xylitol se hodí do vaření i pečení. Na rozdíl od jiných cukrů se při vysokých teplotách nerozkládá, takže je skvělý do všech receptů, které vyžadují cukr. Upravit recept pro použití xylitolu nemůže být snazší – jednoduše požadované množství cukru nahraďte xylitolem v poměru 1:1.

Upozornění

Není určeno dětem do 1 roku. Nepřekračujte doporučené dávkování. Při vyšších dávkách (nad 20 g/den) může působit projímavě. Stolní sladidlo na bázi xylitolu.

Nedávejte xylitol svým mazlíčkům, zvířata jej neumí metabolizovat a může být pro ně nebezpečný (podobně jako jiné běžné lidské potraviny: například čokoláda nebo káva).

O značce

Iswari vyrábí kvalitní a čisté výrobky. Věnuje velkou pozornost původu surovin. Odebírá suroviny jen od výrobců, kteří je získávají etickým způsobem. Jejich výrobky splňují přísné EU normy ekologické produkce. Ctí moudrost přírody, a proto se všechny produkty vyrábějí udržitelným způsobem. Jsou 100% přírodní, veganské (bez laktózy), bez konzervantů a umělých barviv a pochází z přirozeně bezlepkových surovin.

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.