Laky na nehty

  (62)
Seřadit podle
Laky na nehty

Laky na nehty

Upravené ruce, které jsou v souladu s vaším outfitem nebo líčením, se bez hezkého laku na nehty neobejdou. Někdy je ale těžké vybrat ten správný typ i odstín. V obchodech je k dostání nepřeberné množství barev od decentních nude, přes pastelové, gliterové až ke křiklavým neonům. A nejen to. Laky se odlišují také svými vlastnostmi. K dostání jsou posilující, rychleschnoucí, gelové, hybridní UV laky a další.

Jak vybrat lak na nehty?

Nepsané pravidlo praví, že lak na nehty by měl ladit s barvami oblečení. Ne každé ženě ale sedí všechny odstíny. Svou roli hraje také příležitost, roční období i pokožka nositelky. Světlé pleti obvykle sluší modrá, fialová a výrazné odstíny, stejně dobře jí sedí růžová nebo korálová. Na snědé nebo opálené pleti vypadá dobře klasická francouzská manikúra nebo baby boomer. Z teplejších barev jsou to pak pastelové a neonové barvy a chladnější verze může sestávat z kovových a modrých odstínů.

Druhy laků na nehty

Nejen barvy jsou hlavním kritériem při výběru laků na nehty. Zde jej nejvíce ovlivňuje jejich stav. tvrdost a způsob nanášení. Nejčastěji se setkáte s těmito druhy:

Zpevňující lak na nehty

Majitelky lámavých, třepících se nehtů ocení zpevňující laky na nehty. Ty obvykle obsahují výživové složky, které posilují pevnost a pružnost nehtu. Další možností je použití zpevňující podkladové báze a závěrečného vrchního laku (top coat).

Gel laky na nehty a shellak

Gelové laky fungují na úplně jiném principu. Po nanesení je nutné je vytvrdit v UV/LED lampě a jejich aplikace je náročnější než u klasických laků. Výhodou ale je, že jsou trvanlivé, a pokud se nehet správně připraví, vydrží v dobrém stavu až 3 týdny. Lze je také použít na umělé nehty. Podobně funguje shellak, který se hodí pro extrémně lámavé a měkké nehty. Nováčkem na trhu jsou nyní gel laky bez použití UV lampy. Ty disponují dlouhou výdrží, avšak i zde je nutné použít podkladovou bázi a závěrečný lak.

Tipy na správné lakování nehtů

Aby vám nalakované nehty vydržely v dobrém stavu co nejdéle, je třeba je na aplikaci řádně připravit. Nehty nejprve důkladně očistěte kartáčkem a mýdlem pod tekoucí vodou a nechejte je úplně zaschnout. Aby lak držel dobře, voda se musí odpařit také z jejich vnitřní struktury. Přilnutí laku k nehtu rovněž brání mastnota, kterou lze dobře odstranit například lihem. Po očištění a odmaštění nehtů naneste bezbarvý podkladový lak, který chrání strukturu nehtů a prodlužuje životnost laku. Poté aplikujte dvě vrstvy dekorativního laku na nehty a na závěr jej zafixujte krycím lakem.

Laky na nehty Dermacol

Ikonická značka Dermacol nabízí hned několik druhů laků na nehty, které si snadno zamilujete. V jejím produktovém portfoliu najdete pestrou paletu sytých, vysoce pigmentovaných odstínů na každé roční období. V jarních a letních měsících oceníte nepřehlédnutelné pastelové a neonové barvy a v chladnější části roku skvěle vyniknou glitterové a výrazné odstíny. Řada One Step Laquer se pyšní extra dlouhou výdrží a rychlým zasychání, 5D Stay vydrží v pořádku na nehtech až 5 dní, a to bez použití podlaku a nadlaku.

Laky na nehty Benecos

Dokonale upravené nehty bez zbytečné a mnohdy nežádoucí chemie vám snadno zajistí laky na nehty od značky Benecos. Tyto laky na rostlinné bázi obsahují alespoň 85 % složek přírodního původu, jako je například řepa, maniok, brambory nebo cukrová třtina. Textura laku umožňuje nehtům dýchat, a navíc v sobě ukrývá výživný olej z jablečných semínek a biotin. Díky vysokému podílu pigmentů jsou laky Benecos mimořádně intenzivní a také mají krátkou dobu schnutí.