Make-up (247)

Seřadit podle
Make-up

Make-up

Jak vybrat make-up

Základem úspěchu každého líčení je správně zvolený make-up, který zakryje nedokonalosti, sjednotí tón pleti a ochrání ji před škodlivými vnějšími vlivy. Make-up by měl v prvé řadě působit přirozeně, a proto jej vybírejte s ohledem na vaše specifické potřeby. Jaký typ pro vás bude nejvhodnější a podle čeho se rozhodovat?

Typ pleti

Na váš typ pleti navazuje konzistence make-upu i jeho složení. Suchá a zralá pleť vyžaduje přípravek, který je hydratační, rozjasňující a má krémovou nebo tekutou konzistenci. Majitelé mastné pleti spíše ocení tuhý nebo pudrový maje-up s bezolejovým složením (nekomedogenní make-up). Pro citlivou pleť se hodí přípravek bez parfemace nebo jakékoliv další dráždivé látky.

Míra krytí

Při výběru krytí se nabízí otázka, na jaký typ líčení chcete konkrétní make-up použít. Pokud se chystáte na party nebo jinou večerní společenskou událost, sáhněte po make-upu s vysokým krytím. To platí i v případě, že máte problémovou pleť nebo trpíte hyperpigmentací. Pro bezproblémovou pleť volte lehce krycí make-up, který vytváří přirozenější vzhled.

Minerální make-up

Minerální make-up se obvykle vyrábí ve formě hedvábného pudru s mimořádnými krycími schopnostmi, které si jednoduše můžete určit sama přidáním dalších vrstev make-upu. Pokud se v přípravku nachází oxid zinečnatý, udělá dobrou službu zejména problémové pleti se sklony k akné.

Dlouhotrvající make-up

Aby vám make-up vydržel po celý den, nezapomeňte použít podkladovou bázi. Celá řada make-upů již vydrží až 24 hodin, a tak si sjednocenou a rozjasněnou pleť můžete udržet od rána až do večera.

Make-up krok za krokem

Odstín make-upu zvolte raději nepatrně světlejší, než je vaše pokožka. Prim však hraje podtón pleti. Pro studený podtón jsou charakteristické modré až fialové žilky na zápěstí a porcelánová pleť, které bude slušet podtón do růžova. Pokud jsou vaše zápěstní žilky zabarveny spíše do zelena, sedne vám make-up spíše se žlutavým až oranžovým odstínem. Make-up pečlivě rozetřete a na závěr zafixujte pudrem.