Líčení tváře

  (718)
Seřadit podle
Loreál, Garnier a Mixa nad 649,- NAVÍC Gua Sha (prosinec 2023)
Líčení tváře

Líčení tváře

Jak se správně nalíčit?

Touha po zvýraznění krásy doprovází ženy už od nepaměti, a tak je používání dekorativní kosmetiky součástí denní rutiny mnohých žen. V každém případě i sebevýraznější make-up by měl zdůraznit naše přednosti, a ne naopak. Pokud jde ale o každodenní líčení, je důležité, aby působilo přirozeně. Při výběru líčidel zohledněte typ své pleti, protože má markantní vliv na výsledný efekt. A především, líčidla je nutné nanášet vždy od středu tváře ke spánkům.

Bez čeho se neobejdete. Vhodné produkty k líčení tváře jsou základ

Bronzery, pudřenky, rozjasňovače. Někdy je těžké se ve světě líčidel vyznat. Základem by měla být pleť ošetřená hydratačním krémem. Poté přichází na řadu podkladová báze, která prodlouží pěkný vzhled make-upu během celého dne. Samotný make-up by měl být zhruba o dva odstíny světlejší, než je vaše barva pleti. Případné nedokonalosti, na které ani make-up nestačí, efektivně zakryje korektor. Poté nanesete pudr, a v případě že chcete zvýraznit např. své lícní kosti nebo barvu pokožky, použijte rozjasňovač a bronzer.

Líčení podle tvaru obličeje

Tvar obličeje hraje při líčení důležitou roli. Pokud jej budete respektovat při líčení, získáte mladistvý vzhled i sebevědomí.

Oválný obličej

Tento typ obličeje bývá souměrný a vizážisté jej považují za ideál. Vyhovuje mu většina způsobů nalíčení, a proto mohou dámy s oválným obličejem často experimentovat. K líčení stačí přizpůsobit pouze barvu očí, pleti a vlasů.

Srdcový obličej

Pro obličej ve tvaru srdce je typické široké čelo, do široka posazené lícní kosti a drobná špičatá brada, kterou zvýrazníte světlým make-upem. Ten naneste také na čelo a hodní okraj lícních kostí. Tím opticky rozšíříte bradu a vynikne střed obličeje. Oblast spánků a vnější okraj tváří pak natónujte tmavším pudrem nebo bronzerem. Pro srdcový typ obličeje se často hodí výraznější rtěnka.

Hranatý obličej

Hranatý obličej charakterizuje stejná šířka oblasti čela, středu a brady. Pomocí správného líčení odvedete pozornost od ostřejších kontur a zvýrazníte střed obličeje. Světlejší make-up naneste doprostřed čela, nad lícní kosti, pod oči a na špičku brady. Podél čela a dolní čelisti aplikujte tmavší odstín make-upu a rozetřete do ztracena. Líčka pak osvěžte tvářenkou, která čtvercový obličej opticky zjemní.

Kulatý obličej

Majitelé kulatého obličeje, pro který jsou typické plné tváře, si dlouho zachovávají mladistvý vzhled. Přesto jej mohou opticky zúžit. Jak? Je třeba zvýraznit svislou linii obličeje, tedy střed čela a nosu a také bradu. Do těchto oblastí naneste světlejší odstín make-upu a strany nosu, jeho špičku a na zbytek obličeje aplikujte tmavší odstín.

Protáhlý obličej

Pokud máte protáhlý obličej, na světlý make-up raději zapomeňte. Bradu opticky zkrátíte bronzerem, který aplikujete na okraj brady. Službu k nezaplacení vám udělá tvářenka nanesená na nejvyšší partie líček.

Další tipy k líčení

Aby vám nalíčení co nejvíce sedlo, při výběru rtěnky a očních stínů zohledněte také barvu vašich očí a vlasů. Dobrým vodítkem je barevná typologie, která vám pomůže určit správné odstíny líčidel. A základní pravidlo zní: Pokud si výrazně líčíte oči, zvolte přirozenou rtěnku nebo jen lesk na rty. A naopak pokud si rty chcete zvýraznit, na líčení očí uberte.