Pudry

  (110)
Seřadit podle
Pudry

Pudry

Pudry se řadí mezi nejčastěji používané kosmetické produkty. Jejich úkolem je zafixovat make-up, zakrýt případné nedokonalosti, zmatnit pleť a dodat jí šmrnc. Nabídka pudrů je více než pestrá, a tak může být těžké vybrat ten pravý. Jak na to si povíme v následujících řádcích.

Jak vybrat pudr

Před výběrem pudru se nejprve zaměřte na typ a stav vaší pleti. Pro majitelky sušší pokožky se hodí spíše kompaktní pudr, pokud máte pleť mastnou, vsaďte spíše na pudr sypký. Barva by měla být v odstínu vašeho make-upu, rozhodně však nesmí být tmavší. Pudr nejprve vyzkoušejte na svůj make-up, až poté sledujete, jak se během dne mění. Určitě by měl prodloužit výdrž make-upu a nezpůsobovat ucpávání pórů a následně vznik pupínků.

Sypký pudr

Sypký pudr má práškovou konzistenci a je ideální spíše na mastnou a smíšenou pleť. Sypká textura maz dokonale fixuje a zmatňuje vzhled. Velkou přidanou hodnotou sypkých pudrů je fixace make-upu. Nanáší se měkkým štětcem, a vzhledem k tomu, že způsobuje nerovnoměrnosti, je nutné jej dokonale rozetřít.

Kompaktní pudr

Kompaktní pudr má pevný vzhled a efektivně zmatňuje lesklá místa, velice dobře matuje a nevysušuje pleť jako práškové pudry, proto je vhodný pro suchou pleť. Součástí balení kompaktních pudrů bývá labutěnka, která usnadňuje jeho nanášení.

Rozjasňující pudr

Přednosti se mají zvýraznit, k čemuž efektivně poslouží rozjasňující pudr. Dokonale rozzáří zejména unavenou pokožku bez vitality nebo zralejší pleť. Kvůli přirozenému vzhledu je nutné jej užívat s citem, na pleti s výraznějšími nedokonalostmi udělá více škody než užitku.

Transparentní pudr

Tento typ pudru slouží pro silné zafixování make-upu a neobsahuje téměř žádné pigmenty, a tak zde odpadá problém s výběrem správného odstínu. Vzhledem k absenci pigmentace transparentní pudr nezakrývá nedokonalosti, nemusí tak vyhovovat každému. Lze jej pořídit v kompaktním i sypkém provedení.