Menstruační kalhotky

  (48)
Seřadit podle
Menstruační kalhotky

Menstruační kalhotky

Menstruační kalhotky – pohodlí a zodpovědnost k životnímu prostředí

Menstruační kalhotky jsou nejnovější alternativou klasických hygienických pomůcek pro ženy, tedy menstruačních vložek a tamponů. Podobně jako menstruační kalíšky jsou i kalhotky určeny k opakovanému použití – při pravidelném používání vám vydrží asi 100 pracích cyklů. Menstruační kalhotky jsou kromě pohodlí pro nositelky také velmi ceněny z ekologických důvodů - bezodpadové produkty jsou v současné době, kdy se musíme my i příroda vyrovnávat s obrovským množstvím odpadů vznikajících v důsledku epidemie, velmi prospěšnou a uvědomělou volbou. Menstruační kalhotky jsou vyráběny z vysoce kvalitních a sofistikovaných materiálů, které zajistí pohodlí při nošení, dokonalou ochranu proti protečení a zároveň pocit čistoty a svěžesti po celou dobu menstruace.

Pro koho jsou menstruační kalhotky vhodné?

Menstruační kalhotky mohou nosit bez výjimky úplně všechny ženy. Hodí se jak pro silnou, tak pro slabou menstruaci – stačí vybrat vhodný produkt podle síly krvácení. Často je ženy nosí na sport, oblíbené jsou mezi běžkyněmi. Vhodné jsou na noc i na denní nošení, chválí si je mladé dívky po nástupu menstruace, dají se používat i po porodu během šestinedělí nebo při lehké inkontinenci.

Jaké jsou výhody menstruačních kalhotek?

  • Žádný odpad během menstruace – nemusíte se starat o to, zda bude na toaletě odpadkový koš.
  • Jsou velmi diskrétní - mění se jednou za 8 až 12 hodin a není tedy třeba složitých manévrů „s přebalováním“ v práci, ve škole či na cestách.
  • Jsou z prodyšných materiálů, nehrozí riziko zapaření jako u menstruačních vložek.
  • Mají vynikající savost i při velmi malé tloušťce absorpční vrstvy – pocit při nošení se neliší od běžného prádla.
  • Vždy drží na svém místě, dobře přiléhají.
  • Absorpční vrstva má antibakteriální úpravu.
  • Nehrozí riziko zápachu.
  • Oproti tamponům nehrozí riziko toxického šoku.
  • Jsou dostupné v různých střizích (bikiny, klasika do pasu, kulotky), velikostech a barvách.

Jak prát menstruační kalhotky?

Kalhotky ihned po použití propláchněte ve studené vodě a poté vyperte v pračce, můžete bez obav společně s ostatním prádlem. Perou se maximálně při 40 °C – bakterie a nečistoty se vyperou i při nízkých teplotách. Důležité je nepoužívat aviváž, která by mohla narušit absorpční vlastnosti kalhotek. Stejně tak nesušte kalhotky v sušičce, nepoužívejte bělicí prostředky a nežehlete. K praní používejte ideálně šetrné tekuté gelové přípravky.

Menstruační kalhotky z e-shopu Dr. Max

V e-shopu Dr. Max aktuálně pořídíte menstruační kalhotky dvou prověřených značek – Pinke Welle a Saforelle.  Buďte in a vyzkoušejte je!