Deodoranty

  (173)
Seřadit podle
 • 5.0
  (1)
  Dodává pokožce hebkost a poskytuje po dobu 24 hodin ochranu proti zápachu.
 • Má svěží vůni, absorbuje pot a poskytuje 24hodinový účinek proti zápachu.
 • 5.0
  (1)
  Odstraňuje vlhkost a nepříjemný zápach a má zklidňující vlastnosti.
Deodoranty

Deodoranty

Deodorant nezasahuje do přirozeného procesu pocení, eliminuje pach a dodává pokožce příjemnou vůni. Tělesný zápach se netýká samotného potu, ale bakterií na povrchu pokožky, které zapáchají, když přijdou do kontaktu s vlhkem. Na trhu najdete také deodoranty s neutrální vůní, které jsou navíc velmi šetrné k citlivé pokožce v podpaží. Deodorant nemusíte používat pouze do podpaží, vyberte si také deodorant do bot. Ten se bude hodit např. po náročném dni či po horské túře.

Jaký vybrat deodorant?

Pokud máte citlivou pokožku v podpaží, poohlédněte se po deodorantu s označením SENSITIVE. Dále vybírejte z nepřeberného množství ovocných, svěžích a květinových vůní, které si zamilujete. Deodorant poskytne vašemu podpaží příjemnou vůni. Pokud však preferujete pouze osvěžení a neutralizaci pachu, zvolte deodorant bez vůně. Tento typ deodorantu ocení také těhotné ženy, kterým omamná parfemace nemusí dělat dobře.

Přírodní deodoranty

Přírodní deodoranty obsahují šetrné složení, které je ohleduplné k citlivé pokožce i životnímu prostředí. Dopřejte si co nejčistší a nejkratší složení deodorantu, vaše pokožka vám bude vděčná. Vyberte si z přírodních značek jako je Natava, Weleda nebo Ben a Anna.

Tuhé, kuličkové a sprej deodoranty

Vyberte si deodorant v takové formě, která vám bude vyhovovat. Dáváte přednost tuhým, kuličkovým nebo deodorantům ve spreji? Někdo volí tuhé a kuličkové, protože je zkrátka snadno vložíte do každé (i malé) kabelky. Oproti tomu deodoranty ve spreji mohou zvyšovat pocit čistoty a svěžesti v podpaží.

Všechny typy deodorantů se však postarají o perfektně svěží a provoněné podpaží bez známek podráždění pokožky. Pokud máte reaktivní pokožku, vybírejte deodoranty s přírodním složením, popřípadě s certifikátem kvality. Vyzkoušejte např. ATTITUDE nebo WoodenSpoon.

Deodoranty bez hliníku

Deodorant s obsahem hliníku působí proti reakci potu s bakteriemi na povrchu pokožky a zabraňuje zápachu. Místo toho deodorant bez obsahu hliníku nechává pokožku volně dýchat. Skvělou alternativou deodorantů s obsahem hliníku může být solný deodorant. Obsahuje přírodní kamenec, který neutralizuje nepříjemný zápach a díky svému čistě přírodnímu složení nenarušuje přirozené procesy těla.

Deodorant pro děti

Pro děti volte deodorant s co nejšetrnějším a nejkratším složením. Podívejte se také po přírodních deodorantech pro děti, mnohé z nich se pyšní certifikátem o organickém původu nebo udržitelném procesu výroby. Díky tomu jsou velmi jemné k citlivé dětské pokožce.

Deodorant do letadla

Pokud se chystáte na dovolenou a poletíte letadlem, pořiďte si cestovaní velikost deodorantu. Obecně platí, že vás do letadla pustí s deodorantem do 100 ml. To samé platí i u dalších kosmetických přípravků.