Ponožky

  (99)
Seřadit podle
Ponožky

Ponožky

Ponožky potřebujeme všichni. Poohlédněte se po nové zásobě nezbytných ponožek na bežné denní nošení. Dále u nás najdete také exfoliační a adjustační ponožky.

Jak vybrat ponožky?

Při výběru klasických ponožek dávejte přednost savým materiálům, ve kterých bude vaše pokožka dýchat. Při určování velikosti berte v potaz míru vaší nohy a podle tabulky uvedené u každého výrobce či konkrétního produktu zvolte velikost, která vám padne. Důležitý je také střih. Není nic horšího, když se pokožka roluje a nesedí tam, kde má.

Velikost

Velikostní tabulky ponožek se mohou u každé firmy lišit. U nás se ale obecně používá EU číslování, které udává velikost boty, toto číslo odpovídá i velikosti ponožky. Uvádí se také metrické číslování v cm. Setkat se můžete i s klasickým označením S, M, L, jak se uvádí u oblečení. Toto udávání velikosti však není zrovna nejpřesnější, protože nám toho o chodidle moc neřekne.

Materiál

U materiálu velmi záleží na tom, k jaké příležitosti ponožky používáte. Na běžné denní nošení využijete bavlněné ponožky. Syntetika se skvěle hodí na sportování, dobře odvádí vlhkost a je odolná. Neoprenové ponožky si přibalte na vodní aktivity. Ponožky s příměsí stříbra odvádějí nepříjemný odér, zabraňují vzniku plísní a regulují teplotu.

Vlněné ponožky jsou nejlepší v pohodlí domova. Doplňují relaxační atmosféru a navozují pocit klidu a bezpečí. Froté ponožky jsou skvělé na výlety, dobře odvádí pot a hodí se do jakéhokoliv počasí. Podle příležitosti a obuvi volte také vhodný střih ponožek. Do oka vám zajisté padne i stylový design. Vyberte si podle svých potřeb.