Zdravotnické prostředky

L-Mesitran Foam 10 x 10 cm krytí 10 ks

Značka: L-MESITRAN

L-Mesitran Foam je sterilní nepřilnavé hydrofilní polyuretanové pěnové krytí o tloušťce 3 mm, které obsahuje gel L-Mesitran Soft. Slouží k léčbě řezných ran, odřenin a míst transplantace, popálenin prvního a druhého stupně a chronických ran.

1 820
Doprava zdarma

O produktu: L-Mesitran Foam 10 x 10 cm krytí 10 ks

50133395

Úvod

L-Mesitran je inovativní produktová řada, která je založená na obsahu lékařského medu. L-Mesitran Foam krytí je určené k léčbě široké škály exsudujících ran jako jsou diabetické vředy, tlakové vředy, povrchové popáleniny a popáleniny II. stupně, místa po odběru dárcovské tkáně, chronické rány a pooperační rány. Pěna absorbuje a zadržuje tvořený exsudát. Krytí pomáhá v ráně vytvořit vlhké prostředí, které stimuluje hojení rány. L-Mesitran Foam má antibakteriální vlastnosti a lze jej použít v průběhu celého procesu hojení. Obsahuje 40 % medu, lékařský hypoalergenní lanolin, propylenglykol, PEG 4000 a vitamíny C a E. Snadno se aplikuje, na ráně nepůsobí bolest a nepřilne k ní. 

Hlavní vlastnosti:

  • krytí na hojení akutních i chronických ran
  • obsahuje 40 % medu
  • antibakteriální vlastnosti
  • podporuje vlhké hojení
  • absorbuje a zadržuje exsudát

Dávkování

Ránu vyčistěte. Vyjměte pěnové krytí L-Mesitran Foam z obalu. Z krytí sejměte obě podkladové fólie a stranou obsahující med jej přiložte na ránu a uchyťte odpovídajícím sekundárním obvazem. Produkt L-Mesitran Foam může být na ráně ponechán po dobu až 7 dní v závislosti na stavu rány a množství produkovaného exsudátu. V případě silně exsudujících nebo infikovaných ran může být nutné produkt často měnit.


Složení

Lékařský med má antimikrobiální a protizánětlivé vlastnosti, pomáhá odstraňovat zbytky tkáně, udržuje vlhké prostředí pro hojení rány, podporuje hojení a odstraňuje zápach (White, 2005).
Medilan je lékařský hypoalergenní lanolin používaný pro obnovu epidermální kožní bariéry a urychlení procesu hojení (Chvapil, 1988).
Vitamín C (kyselina askorbová) je zásadním spolučinitelem syntézy kolagenu a pojivové tkáně. Zvyšuje tažnou pevnost kolagenu (Dickerson, 1993).
Vitamín E má pozitivní vliv na proces hojení a napomáhá eliminaci nežádoucího zjizvení (Leach, 2004).
Polyethylenglykol je látka často používaná ve farmacii. Je všeobecně považován za chemicky inertní látku s nízkou hladinou toxicity (Klonne, 1989).


Upozornění

Nepoužívejte u pacientů se známou přecitlivělostí na krytí nebo kteroukoli z jeho součástí. Při intoleranci krytí nebo některé z jeho součástí vhodnou technikou krytí sejměte a dané místo pečlivě vyčistěte.

ZDRAVOTNICKÝ PROSTŘEDEK, ČTĚTE PEČLIVĚ NÁVOD K POUŽITÍ A INFORMACE O BEZPEČNÉM POUŽÍVÁNÍ.


Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.