Zdravotnické prostředky

L-Mesitran Tulle 10 x 10 cm krytí 10 ks

Značka: L-MESITRAN

L-Mesitran Tulle je nepřilnavý polyetylenový obklad napuštěný gelem L-Mesitran Soft s obsahem 40 % lékařského medu. Slouží k léčbě řezných ran, odřenin a míst transplantace, popálenin prvního a druhého stupně a chronických ran.

1 282
Doprava zdarma

O produktu: L-Mesitran Tulle 10 x 10 cm krytí 10 ks

50107570

Úvod

L-Mesitran je inovativní produktová řada, která je založená na obsahu lékařského medu. L-Mesitran Tulle krytí je určené k léčbě akutních i chronických ran, bércových vředů, proleženin a popálenin 1. a 2. stupně. Je možné jej využít na širokou škálu indikací ve všech fázích hojení ran. Krytí obsahuje 40 % medu, lékařský hypoalergenní lanolin, vitamíny C a E. Snadno se aplikuje, na ráně nepůsobí bolest a nepřilne k ní. 

Hlavní vlastnosti:

  • krytí na hojení akutních i chronických ran
  • obsahuje 40 % medu
  • snadná a přesná aplikace

Složení

Lékařský med má antimikrobiální a protizánětlivé vlastnosti, pomáhá odstraňovat zbytky tkáně, udržuje vlhké prostředí pro hojení rány, podporuje hojení a odstraňuje zápach (White, 2005).
Medilan je lékařský hypoalergenní lanolin používaný pro obnovu epidermální kožní bariéry a urychlení procesu hojení (Chvapil, 1988).
Vitamín C (kyselina askorbová) je zásadním spolučinitelem syntézy kolagenu a pojivové tkáně. Zvyšuje tažnou pevnost kolagenu (Dickerson, 1993).
Vitamín E má pozitivní vliv na proces hojení a napomáhá eliminaci nežádoucího zjizvení (Leach, 2004).
Polyethylenglykol je látka často používaná ve farmacii. Je všeobecně považován za chemicky inertní látku s nízkou hladinou toxicity (Klonne, 1989).


Použití

Ránu vyčistěte. Vyjměte krytí L-Mesitran Tulle z obalu, odstraňte ochranné fólie z obou stran a přiložte na ránu. Zakryjte a zafixujte vhodným sekundárním obkladem podle množství tekutiny vytékající z rány. L-Mesitran Tulle může zůstat na místě několik dní, podle množství exsudátu a potřeb rány. L-Mesitran Tulle vyměňte, až se gel vstřebá. Pokud je třeba, L-Mesitran Tulle může zůstat na místě, zatímco se vymění sekundární obklad.


Upozornění

Nepoužívejte u pacientů, kteří jsou citliví na produkt nebo některou z jeho složek. V případě nesnášenlivosti produktu L-Mesitran nebo některé z jeho složek ho vhodnou technikou odstraňte a místo důkladně očistěte.

ZDRAVOTNICKÝ PROSTŘEDEK, ČTĚTE PEČLIVĚ NÁVOD K POUŽITÍ A INFORMACE O BEZPEČNÉM POUŽÍVÁNÍ.


Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.