844 909 909 | info@drmax.cz | O nás

LEROS Alvisan NEO n.s.20x1.5g

LEROS Alvisan NEO n.s.20x1.5g

50010262
Registrovaný léčivý přípravek
Více o legislativě
45 Kč 150 Kč / 100 g
Skladem na e-shopu

Okamžitě k rezervaci ve 381 lékárnách
doručíme do 398 lékáren po celé ČR.

Léčivá čajová směs určená ke snížení krevního tlaku a s uklidňujícími účinky.

Podrobné informace o produktu

ALVISAN NEO
Léčivý čaj
snížení krevního tlaku

Perorální podání

Indikační skupina
Fytofarmakum – pomocný lék při skleróze, snížení krevního tlaku

Charakteristika
Směs léčivých rostlin, snižuje krevní tlak, působí proti mírným depresivním stavům , upravuje funkce zažívacího traktu a působí močopudně. Nástup účinku lze očekávat do 14 dnů po 1. podání, délka užívání není omezena.

Složení
Visci albi herba (nať jmelí) 0,6 g, Hyperici herba (třezalková nať) 0,3 g, Crataegi folium cum flore (hlohový list s květem) 0,247 g, Crataegi fructus (hlohový plod) 0,15 g, Equiseti herba (přesličková nať) 0,113 g, Menthae pip.herba (nať máty peprné) 0,03g, Melissae herba (meduňková nať) 0,03 g, Matricariae flos (heřmánkový květ) 0,03 g v 1 nálevovém sáčku.

Dávkování a způsob podání
1 nálevový sáček se přelije šálkem (1/4 l) vařící vody a po 15 min. vyluhování v přikryté nádobě se vyjme, čaj se nesmí vařit. Pije se ráno a večer. Připravuje se vždy čerstvý.

Indikace
Při presklerotických stavech a jako doplňková léčba lehčích forem vysokého krevního tlaku (hypertenzní nemoci). Snižuje krevní tlak, má uklidňující účinek. Je vhodný zejména pro starší osoby.

Kontraindikace
Přecitlivělost na některou složku přípravku.
Nepodávat po transplantaci orgánů nebo u HIV pozitivních pacientů léčených inhibitory proteázy. Nevhodné pro těhotné a kojící ženy.

Nežádoucí účinky
V doporučených dávkách a indikacích nejsou známy. U přecitlivělých osob možnost alergické reakce na některou složku přípravku, vzhledem k obsahu Hyperici herba existuje u citlivých osob možnost fotosenzibilizace (zvýšení citlivosti na sluneční záření).

Interakce
Přípravek obsahuje třezalku a proto může ovlivňovat účinek některých současně podávaných léků na uklidnění a při depresích. Může také snižovat účinky indinaviru a ostatních retrovirových přípravků používaných k léčbě HIV pozitivních pacientů. Snižuje také účinky cyklosporinu a pravděpodobně i některých dalších léčiv (digoxin, perorální kontraceptiva, theofylin, warfarin, karbamazepin, fenobarbital, fenytoin, triptany). Proto vždy informujte svého lékaře o užívání přípravků s obsahem třezalky tečkované.

Upozornění
Přípravek může nepříznivě ovlivnit činnost vyžadující zvýšenou pozornost, koordinaci pohybů a rychlé rozhodování (řízení vozidel, obsluha strojů, práce ve výškách). Tuto činnost lze vykonávat pouze s výslovným souhlasem lékaře nebo nejdříve 4 hodiny po požití.

Uchovávejte v suchu při teplotě do 25°C, v původním obalu, aby byl přípravek chráněn před světlem. Uchovávejte mimo dosah a dohled dětí.


Balení
20 nálevových sáčků po 1,5 g, hmotnost náplně 30,0 g

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVOU INFORMACI.


Zdroj: www.leros.cz

Příbalový leták

Parametry produktu

Značka Leros SUKL název ALVISAN NEO SPC 20 II
Farmakoterapeutická skupina Fytofarmaka a živočišné produkty Forma Sáčky
SUKL kód 43954 EAN 43954

Tento produkt momentálně nelze objednat.

Z důvodu inventury bude možné objednávku vytvořit příští týden.

Omlouváme se za dočasnou nedostupnost. Omezení se týká jen vybraných produktů.