Topnatur Low Carb Směs na chléb 150 g

Potraviny a nápoje

Značka: TOPNATUR
4.7
Bezlepková směs na chléb je namíchána z lněné mouky, bramborové vlákniny a směsi dýňových a slunečnicových semínek. Důležitou složkou směsi je psyllium.
Skladem na e-shopu
49

Cena za 100 g: 33 Kč

O produktu

50120493

Upečte si chléb doma, protože je to snadné! Topnatur Low Carb Směs na chléb neobsahuje lepek. Je namíchána z lněné mouky, bramborové vlákniny a směsi dýňových a slunečnicových semínek. Důležitou složkou směsi je psyllium – 100% rostlinná vláknina. Přidáte pouze jogurt a vejce a je téměř hotovo. Ze směsi můžete tvarovat chléb (cca 400 g) nebo bulky. Low Carb je označení způsobu stravování, kdy je oproti běžným výživovým doporučením výrazně snížen příjem sacharidů a cukrů.

Hlavní vlastnosti:

  • rychlá a jednoduchá příprava
  • vysoký obsah vlákniny
  • neobsahuje lepek

Složení

Směs semínek v různém poměru (slunečnicové a dýňové), lněná mouka (zlatá a hnědá), bramborová vláknina, psyllium, kypřící látky: vinný kámen (hydrogenvinan draselný), hydrogenuhličitan sodný, sůl, lahůdkové droždí, stabilizátor: xantanová guma, kmín.

Použití

Nejprve si rozehřejte troubu na 170 °C. Do mísy rozbijte 4 vejce a ručním šlehačem je vyšlehejte do pěny. K vyšlehaným vejcím přimíchejte 150 g smetanového jogurtu. Přisypte směs na chléb a důkladně vše promíchejte. Směs nechte 2 minuty odstát a poté tvarujte chléb nebo bulky. Směs půjde lépe tvarovat, pokud si ruce navlhčíte vodou. Chléb nebo bulky umístěte na plech pokrytý pečicím papírem a pečte 60 min (chléb) nebo 35 min (bulky) při 170 °C. Po dopečení vytáhněte směs z trouby a nechte vychladnout. Pro zachování čerstvosti doporučujeme chléb uchovávat v chladu. Tip: Chléb nebo bulky před pečením posypte semínky (dýňové, slunečnicové) pro dozdobení.

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.