Savičky

  (70)
Seřadit podle
Savičky

Savičky

Savička určuje to, zda dítě lahvičku přijme nebo ne. Ke každé lahvičce je nutné dokoupit vhodnou savičku a pravidelně ji při opotřebení měnit. Typy saviček jsou různé. Vyberte svému miminku takovou, kterou neodmítne.

Na co se používají savičky?

Savička představuje neodmyslitelný doplněk ke každé kojenecké lahvičce. Při výběru se soustřeďte na materiál, velikost a tvar. Savičky jsou dostupné s pomalým, středním nebo rychlým průtokem. Některé z nich také disponují Anti-colic funkcí. Ta zabraňuje hromadění vzduchu v bříšku miminka a tím předchází nepříjemnému nadýmání. Savičky mohou mít plochý nebo kulatý tvar. Savička s ortodontickým, plochým tvarem podporuje správný vývoj zoubků.

Jak vybrat savičku pro novorozence?

Neexistuje univerzální savička. Proto ji vybírejte na míru svého miminka. Savička s nízkým průtokem ve velikosti 0 vyhovuje miminkům od narození do cca 3 měsíců. Malé miminko se musí snažit víc sát, aby se z lahvičky nakrmilo. Díky tomu není narušen proces kojení. U většího kojence pak záleží na tom, jestli je kojený nebo ne. Savička s rychlejším průtokem vyhovuje starším miminkům. Obecně platí, že střední průtok je vhodný pro děti od 3 měsíců a rychlý průtok od 6 měsíců. Vyberte si savičku od značky MAM, NUK nebo Philips Avent.