Doplněk stravy

Dr. Max Laktobacily 6 60 kapslí

Značka: DR. MAX

Přípravek Dr. Max Laktobacily 6 obsahuje komplex 6 kmenů laktobacilů a bifidobakterií v koncentraci 5 miliard živých bakterií v jedné kapsli rostlinného původu. Pro dospělé a děti od 3 let.

Akce 3 za cenu 2 Při nákupu libovolné kombinace 3 označených produktů značky Dr.Max obdržíte nejlevnější z nich za 0,01 Kč. Akce se nevztahuje na léčivé přípravky Dr.Max. a zlevněné položky z dubnového letáku a kupóny. Akce platí do 30. 04. 2024 nebo do vyprodání zásob.
Velikost balení
349

Cena za 1 kus: 5,82 Kč

Doprava zdarma při nákupu nad 1 500 Kč. Limit pro přihlášené je 399 Kč.

O produktu: Dr. Max Laktobacily 6 60 kapslí

50124697

Úvod

Dr. Max Laktobacily 6 je doplněk stravy s obsahem mikrobiální probiotické kultury složené ze šesti kmenů garantovaného původu v koncentraci 5 miliard živých bakterií v jedné kapsli (5 × 109 CFU). Přípravek Dr. Max Laktobacily 6 obsahuje komplex laktobacilů a bifidogenních bakterií pro rovnováhu vaší střevní mikrobioty. Kapsle je rostlinného původu, užívání přípravku je proto vhodné i pro vegetariány. Balení obsahuje 60 kapslí.

Pozn. CFU – colony forming units (jednotky tvořící kolonie)

Jaké probiotické kmeny obsahuje přípravek Dr. Max Laktobacily 6?

Nejčastěji využívanými probiotickými bakteriemi jsou laktobacily a bifidobakterie. Přípravek Dr. Max Laktobacily „6“ obsahuje kombinaci šesti osvědčených probiotických kmenů:

 • Lactobacillus helveticus R0052®
 • Lactobacillus rhamnosus R0011®
 • Lactobacillus ssp. lactis R1058®
 • Bifidobacterium bifidum R0071®
 • Bifidobacterium breve R0070®
 • Bifidobacterium longum R0175®

Pro koho a v jakých situacích je vhodné užívat přípravek Dr. Max Laktobacily 6?

 • Pro dospělé
 • Pro děti od 3 let
 • Při léčbě antibiotiky a po ní
 • Pro podporu rovnováhy střevní mikrobioty
 • Na cestách (zejména do oblastí s nižšími hygienickými standardy)

Probiotika – přátelské bakterie pro vaše trávení

Jako střevní mikrobiotu (dříve mikroflóru) označujeme soubor všech mikroorganismů, které osidlují střevo. Jedná se ekosystém pro náš organismus tak významný, že jej vědci začali označovat jako „virtuální orgán“. Správné bakteriální osídlení střeva je důležité nejen pro trávení a metabolismus, ale také pro imunitní systém. Aby střevní mikrobiota mohla správě vykonávat svoji funkci, je třeba, aby byl poměr jednotlivých druhů bakterií a jiných mikroorganismů v rovnováze. Pokud dojde k úbytku nebo přemnožení některého mikroorganismu, mohou být výsledkem trávicí obtíže nebo potíže s kvasinkami.

Typickým příkladem, kdy dochází k narušení střevní mikrobioty, je léčba antibiotiky, která kromě původců onemocnění ničí i prospěšné bakterie ve střevě. Na druhou stranu existují situace, kdy se bez antibiotické léčby neobejdeme. K udržení rovnováhy střevní mikrobioty se doporučuje doplňování probiotik – na prvním místě stojí samozřejmě dostatečná konzumace kvašených výrobků – mléčných (jogurty, kefíry, kysané mléko), zeleninových (kysané zelí, okurky, kimči) či nápojů (kombucha).  Další možností je doplňování prospěšných bakterií pomocí doplňků stravy s obsahem probiotik. Správně fungující trávení je předpokladem k celkovému pocitu tělesné i psychické pohody.


Dávkování

1-2 tobolky denně. Tobolky zapijte studeným nápojem. Doporučujeme užívat ráno před snídaní nebo během ní, zapít studeným mlékem nebo vysypat obsah tobolky do jogurtu. Nezapíjejte kyselým nápojem, byť studeným, jako je např. pomerančový nebo ananasový džus.


Složení

Komplex laktobacilů a bifidobakterií: 6 kmenů 5 miliard mikroorganismů v jedné tobolce na konci doby minimální trvanlivosti ověřené stabilitní studií.

Bramborový škrob, kapsle [stabilizátor (hydroxypropylmethylcelulóza)], mikrobiální kultura [Lactobacillus helveticus R0052R (45 %), Bifidobacterium longum R0175R (15 %), Lactobacillus ssp. Lactis R1058R (15 %), Bifidobacterium breve R0070R (10 %), Lactobacillus rhamnosus R0011R (10 %), Bifidobacterium bifidum R0071R (5 %)], protispékavá látka (hořečnaté soli mastných kyselin), antioxidant (kyselina L-askorbová).


Upozornění

Skladujte v suchu a temnu při teplotě 5—25 °C. Chraňte před vlhkem a přímým slunečním zářením. Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Není určeno jako náhrada pestré stravy. Ukládejte mimo dosah dětí. Není určeno pro děti do 3 let. Přípravek obsahuje mléko a stopy sóji.


Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.