Doplněk stravy

Dr. Max Vitamin D3 1000 I.U. 60 kapslí

Značka: DR. MAX
5.0

Dr. Max Vitamin D3 obsahuje 1000 I.U. vitaminu D3 v každé tobolce pro správné fungování imunitního systému.

Akce 3 za cenu 2 Při nákupu libovolné kombinace 3 označených produktů značky Dr.Max obdržíte nejlevnější z nich za 0,01 Kč. Akce se nevztahuje na léčivé přípravky Dr.Max. a zlevněné položky z květnového letáku a kupóny. Akce platí do 31. 05. 2024 nebo do vyprodání zásob.
129

Cena za 1 kus: 2,15 Kč

FKSP
Produkt lze uhradit kartou FKSP Edenred card
Doprava zdarma při nákupu nad 1 500 Kč. Limit pro přihlášené je 399 Kč.

O produktu: Dr. Max Vitamin D3 1000 I.U. 60 kapslí

50100789

Úvod

Dr. Max Vitamin D3 obsahuje v každé kapsli 1 000 IU (25 μg) vitaminu D3, jehož má většina české populace nedostatek a který pozitivně přispívá ke správnému fungování imunitního systému. Vitamin D rovněž podporuje udržení zdravých kostí a zubů, protože usnadňuje vstřebávání a využití vápníku a fosforu, prvků zásadních pro udržení silné kostní hmoty.

Jaký je význam vitaminu D3 pro lidský organismus?

  • Vitamin D přispívá k normální funkci imunitního systému.
  • Vitamin D přispívá k normálnímu vstřebávání/využití vápníku a fosforu.
  • Vitamin D přispívá k normální hladině vápníku v krvi.
  • Vitamin D přispívá k udržení normálního stavu kostí a zubů.
  • Vitamin D přispívá k udržení normální činnosti svalů.
  • Vitamin D se podílí na procesu dělení buněk.
  • Vitamin D pomáhá snižovat riziko pádu, jež jasně souvisí s nestabilním držením těla a svalovou ochablostí. Pád je rizikovým faktorem zlomenin kostí u mužů a žen ve věku 60 let a více. Příznivého účinku je dosaženo na základě denního příjmu 20 μg vitaminu D ze všech zdrojů.

Pro koho je přípravek Dr. Max Vitamin D3 vhodný?

Přípravek Dr. Max Vitamin D3 je vhodný pro:

  • dospělé
  • seniory
  • sportovce

Doplňování vitaminu D je obecně vhodné pro osoby, které tráví většinu času ve vnitřních prostorách, dále také v zimních měsících nebo v obdobích zvýšené zátěže na imunitní systém.

Proč nemáme dostatek vitaminu D?

Vitamin D bývá označován také jako „sluneční vitamin“, neboť jeho nejdůležitějším zdrojem je jeho tvorba v kůži po osvitu UVB zářením. Tímto způsobem tělo získává asi 90 % vitaminu D a zbývajících 10 % pochází ze stravy. Vzhledem k naší zeměpisné poloze a životnímu stylu je ovšem těžké dostatečného osvitu dosáhnout. Pokud se jedná o potraviny bohaté na vitamin D, pak jednoznačně vítězí ryby – ovšem ty jsou součástí našeho jídelníčku jen zřídka. To jsou důvody, proč podle údajů Státního zdravotní ústavu nemá až 95 % české populace vitaminu D dostatek.*

*http://www.szu.cz/tema/bezpecnost-potravin/vitamin-d-okolnosti-a-vysvetleni-pro-doporuceny-privod


Dávkování

Užívá se 1 kapsle denně. Jelikož vitamin D patří mezi vitaminy rozpustné v tucích, je vhodné užívat kapsle Dr. Max Vitamin D3 po jídle.


Složení

Vitamin D3 (cholekalciferol) 25 µg (1000 I.U.) v jedné kapsli. Sójový olej, želatina, glycerol, čištěná voda.


Upozornění

Není určeno jako náhrada pestré stravy. Dbejte na vyváženou a pestrou stravu a zdravý životní styl. Není určeno pro děti do 3 let. Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Ukládejte mimo dosah dětí.

Pokud máte zájem o odběr většího množství, rádi Vám vytvoříme individuální cenovou nabídku. Kontaktujte nás na e-mailu: B2B@drmax.cz

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.