Otrivin Nosní sprej s dávkovačem 1 mg/ml roztok 10 ml

Registrovaný léčivý přípravek

Skladem na e-shopu

89 ušetříte 10 Kč

Původní cena 99 Kč, sleva 10%

O produktu

Otrivin snižuje nadměrné překrvení nosní sliznice a tak rychle uvolní ucpaný nos. Pomáhá uvolnit nahromaděný hlen, takže se může volněji dýchat. Používá se pro obnovení průchodnosti ucpaného nosu způsobeného nachlazením, sennou rýmou nebo jinou alergickou rýmou či zánětem vedlejších nosních dutin. Je vhodný i pro pacienty s citlivou nosní sliznicí, obsahuje zklidňující a zvlhčující látky, předchází suchosti a podráždění nosní sliznice.

Dávkování:

Dospělí a dospívající od 12 let dávkují 1 – 3 x denně 1 vstřik do každé nosní dírky dle potřeby. Maximálně 3 aplikace do každé nosní dírky denně. Poslední denní dávku lze podat krátce před ulehnutím na lůžko. Účinek nastupuje do 2 minut a trvá až 12 hodin. Bez porady s lékařem užívat maximálně 7 dní. V těhotenství není užívání vhodné a během kojení je nutná porada s lékařem o vhodnosti užívání.

Složení:

Léčivou látkou je xylometazolini hydrochloridum 1 mg v 1 ml roztoku. Jedna kapka obsahuje 0,025 mg léčivé látky. Jeden vstřik obsahuje 0,14 mg léčivé látky.

Pomocnými látkami jsou dihydrát dihydrogenfosforečnanu sodného, dodekahydrát hydrogenfosforečnanu sodného, chlorid sodný, benzalkonium-chlorid, dihydrát dinatrium-edetátu, hypromelosa, nekrystalizující sorbitol 70% a čištěná voda.

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.