Registrovaný léčivý přípravek

Panadol Junior 250 mg čípky 10 ks

Značka: PANADOL
  • Panadol Junior čípky jsou určeny ke snížení horečky provázející chřipku a nachlazení, stejně jako infekční onemocnění dětského věku (např. spalničky, zarděnky, plané neštovice, spálu, příušnice) a očkování.
79

O produktu: Panadol Junior 250 mg čípky 10 ks

50097449

Úvod

Čípky zmírňují horečku při chřipce a jiném infekčním onemocnění nebo po očkování. Jsou vhodné při tlumení bolesti zubů, hlavy a krku. Horečka představuje vzestup tělesné teploty nad 38ᵒC. Často se vyskytuje u dětských infekčních onemocnění např. planých neštovic, spály, spalniček, zarděnek příušnic, chřipky a nachlazení. Horečka se může objevit u citlivých osob jako nežádoucí reakce na očkování. Bolest je pro většinu dětí skličující převážně u prořezávání zubů, bolesti v krku způsobené zánětem horních cest dýchacích nebo bolesti hlavy např. při nadměrném pobytu na slunci, dehydrataci nebo únavě. Přípravek je určen pro děti s hmotností nad 15 kg.


Dávkování

Jednotlivá dávka závisí na hmotnosti dítěte. Dětem s tělesnou hmotností 15-30 kg podáváme 1 čípek až 4 krát denně v časovém rozestupu 6 hodin. U dětí nad 30 kg podáváme 1-2 čípky až 4 krát denně v časovém rozestupu 6 hodin. Přípravek můžete užívat opakovaně, nejlépe v intervalu po 6 hodinách. Minimální interval mezi dávkami jsou 4 hodiny. Nepodává se více jak 4 dávky za 24 hodin. Pokud potíže přetrvávají déle než 3 dny nebo dojde k zhoršení příznaků, poraďte se o dalším postupu léčby s lékařem.


Složení

Léčivou látkou je paracetamolum 250 mg v 1 čípku.

Pomocnou látkou je ztužený tuk.


Upozornění

Nepodávejte dětem přípravek Panadol junior čípky s dalšími přípravky obsahujícími paracetamol.

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.


Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.