Penco Junior Sport Drink fruit mix 700 g

Sportovní výživa

Značka: PENCO
Sportovní nápoj pro pravidelný trénink i běžné sportování pro děti od 6 let. Předchází dehydrataci, dodává energii, doplňuje vitaminy a minerály.
Skladem na e-shopu
nebo okamžitě k rezervaci v 0 lékárnách
319

Cena za 100 g: 46 Kč

O produktu

50116088

Sportovní nápoj s ovocnou příchutí vhodný při pravidelném tréninku i běžném sportování pro děti od 6 let. Junior Sport Drink zajišťuje optimální pitný režim, předchází dehydrataci a dodává energii ve formě jednoduchých cukrů a glukózových polymerů. Poskytuje široké spektrum vitaminů a minerálů. Neobsahuje umělá barviva a konzervanty.

Hlavní vlastnosti:

  • zvyšuje vstřebávání vody během fyzického výkonu a předchází dehydrataci
  • vyvážená směs jednoduchých i složitých sacharidů pro doplnění energie
  • obsahuje spektrum vitamínů a minerálů
  • s vysokým obsahem vitamínu C, který přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání
  • neobsahuje konzervanty ani umělá barviva

Optimální pitný režim při pohybových aktivitách

Dětský organizmus je velmi citlivý na ztráty tělesných tekutin a riziko dehydratace je vyšší než u dospělých. Dehydratace dětem neprospívá a také snižuje výkon, proto je nutné tyto ztráty průběžně nahrazovat. U dětí je nižší produkce potu, který také obsahuje méně iontů Na+ a Cl-. Proto se k hydrataci dětí používají méně koncentrované nápoje s nižší osmolalitou. Hypotonický nápoj Penco Junior Sport Drink s osmolalitou nižší, než je osmolalita normální krevní plazmy je vhodný pro rychlou rehydrataci při běžném sportovním tréninku dětí. Izotonický nápoj (cca 300mOsm/kg) je vhodný pro déletrvající výkony vysoké intenzity.


Složení

Sacharóza, glukóza, maltodextriny, regulátor kyselosti: kyselina citrónová, laktát vápenatý, citronan sodný, chlorid sodný, hořečnaté soli kyseliny citrónové, barvivo sušená šťáva z červené řepy, aroma, citronan draselný, draselné soli kyseliny trihydrogenfosforečné, syrovátková bílkovina, citrusový pektin, barvivo β karoten, vitamínová směs (L-askorbová kyselina, tokoferyl-acetát 50%, nikotinamid, D-pantothenát vápenatý, riboflavin, pyridoxin-hydrochlorid, thiamin-mononitrát, kyselina pteroylmonoglutamová, D-biotin, kyanokobalamin),  chlorid draselný, emulgátor: sójový lecithin, síran železnatý, oxid zinečnatý, síran manganatý, síran měďnatý, jodičnan draselný.

Použití

Na optimální hydrataci závisí výsledný sportovní výkon nejen dospělých, ale i dětí. Děti musí dostatečně pít před zahájením tělesné aktivity a dále každých 10-15 minut během aktivity podle doby, intenzity výkonu a teploty prostředí.

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.