Trhačky (2)

Seřadit podle
Slouží k podpoře pevného úchopu při zvedání těžkých vah.
trhačky 1 pár
Ideální k zesílení úchopu při silovém tréninku. Protiskluzový materiál.
Trhačky

Trhačky

Oblíbená cvičební pomůcka, která je součástí silového tréninku, kulturistiky a powerliftingu se těší velké oblibě. Trhačky usnadňují trénink profesionálním i amatérským sportovcům. Pojďme si je představit.

Co jsou trhačky?

Trhačky neboli power straps jsou fitness pomůcky, které se využívají ke správnému provedení tahových cviků limitovaných silou úchopu, jako je například stahování kladky, přítahy, činky v předklonu a další. Jsou maximálně vhodné při cvičení vzpřimovačů trupu, zad, hamstringů a břicha. Jedná se o gumové, textilní nebo kožené pásky, které ovinete kolem zápěstí, osy nebo činky, čímž si usnadníte zvedání závaží. Trhačky efektivně pomáhají s nabíráním svalové hmoty a objemu.

Proč používat při sportu trhačky?

Pokud se trhačky stanou součástí vašeho fitness vybavení, na obavy z toho, jak dlouho ještě činku udržíte, můžete zapomenout. Trhačky zabraňují selhání úchopu ve chvíli, kdy vám zbývá jen několik málo opakování do ukončení série, a cílový sval má na rozdíl od úchopu ještě dostatek sil na jejich vykonání. Navíc je můžete bez problémů přizpůsobit jakékoliv ose a plně se soustředit na prováděný cvik.