Procto-glyvenol rektální krém 30 g

Registrovaný léčivý přípravek

Skladem na e-shopu

O produktu

Přípravek Procto-glyvenol léčí vnější a vnitřní hemoroidy. Hemoroidy jsou bolestivé, zduřelé žíly v oblasti konečníku. Účinná látka tribenosid působí proti zánětu, lidocain znecitlivuje tuto oblast a dohromady tak poskytují úlevu od svědění, píchání a bolesti způsobené hemoroidy. Přípravek je určen pro dospělé, dětem se může aplikovat pouze po doporučení lékařem. Přípravek Procto-glyvenol není vhodné používat během prvních třech měsíců těhotenství. Při kojení a po třetím měsíci těhotenství se používat může podle doporučeného dávkování.

Dávkování

Při akutních potížích aplikujte na dané místo krém 2x denně (jednou ráno a jednou večer). Pokud potíže ustupují, aplikujte krém 1x denně. Rektální krém vtlačte do konečníku pomocí plastového aplikátoru nebo jej naneste do okolí konečníku. Před každým ošetřením, a zvláště po stolici, je nutné místo v okolí konečníku pečlivě omýt nebo osprchovat studenou vodou. Pokud se Váš stav zhorší nebo nezlepší do 7 dnů, poraďte se s lékařem.

Složení

Léčivými látkami jsou tribenosidum (5 g) a lidocaini hydrochloridum monohydricum (2 g) ve 100 g rektálního krému.

Pomocnými látkami jsou cetomakrogol 1000, cetylalkohol, isopropyl-palmitát, tekutý parafín, metylparaben, propylparaben, sorbitan-stearát, nekrystalizující sorbitol 70%, kyselina stearová, čištěná voda.

Upozornění

Přípravek Procto-glyvenol obsahuje methylparaben a propylparaben, které mohou způsobit alergické reakce (pravděpodobně zpožděné). Procto-glyvenol obsahuje cetylalkohol, který může způsobit místní kožní reakce (např. kontaktní dermatitidu).

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.