Procto-Glyvenol rektální krém 30 g

Registrovaný léčivý přípravek

Přípravek Procto-Glyvenol rektální krém léčí vnější a vnitřní hemoroidy. Působí proti zánětu a okamžitě ulevuje od svědění, píchání a bolesti způsobené hemoroidy.
185

O produktu

50060725

Přípravek Procto-Glyvenol rektální krém léčí vnější a vnitřní hemoroidy. Hemoroidy jsou bolestivé, zduřelé žíly v oblasti konečníku. Léčivá látka tribenosid působí proti zánětu v malých krevních cévách. Lidocain znecitlivuje tuto oblast a okamžitě ulevuje od svědění, píchání a bolesti způsobené hemoroidy. Přípravek je určen pro dospělé, dětem se může aplikovat pouze po doporučení lékařem.

Hlavní vlastnosti:

  • léčí vnější i vnitřní hemoroidy
  • poskytuje okamžitou úlevu při potížích s hemoroidy
  • pomáhá při svědění, píchání a bolesti

Dávkování

Pokud jsou příznaky akutní aplikujte krém 2x denně (ráno a večer), při ústupu obtíží 1x denně. Rektální krém vtlačte do konečníku pomocí plastového aplikátoru nebo jej naneste do okolí konečníku. Před každým ošetřením, a zvláště po stolici, je nutné místo v okolí konečníku pečlivě omýt či lépe osprchovat studenou vodou. Přípravek Procto-Glyvenol byste měli používat tak dlouho, dokud příznaky onemocnění nezmizí. Pokud se do 7 dnů nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem.

Složení

Léčivé látky: tribenosidum 5 g, lidocaini hydrochloridum monohydricum 2 g ve 100 g rektálního krému. Pomocné látky: cetomakrogol 1000, cetylalkohol, isopropyl-palmitát, tekutý parafin, metylparaben, propylparaben, sorbitan-stearát, nekrystalizující sorbitol 70%, kyselina stearová, čištěná voda.

Upozornění

Nepřekračujte doporučené dávkování. Nepodávejte dětem bez porady s lékařem. Neužívejte v případě přecitlivělosti na jakoukoliv složku přípravku. V případě, že trpíte jaterním onemocněním, konzultujte použití přípravku Procto-Glyvenol se svým lékařem nebo lékárníkem. Přípravek Procto-Glyvenol obsahuje methylparaben a propylparaben, které mohou způsobit alergické reakce (pravděpodobně zpožděné). Procto-Glyvenol obsahuje cetylalkohol, který může způsobit místní kožní reakce (např. kontaktní dermatitidu). Tuba přípravku Procto-Glyvenol krém má ve spodní části latexové spojení. Pokud víte, že jste přecitlivělí na latex, buďte při manipulaci s tubou obzvláště opatrní. Uchovávejte mimo dohled a dosah dětí!

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.