Dr. Popov Psyllium Probio 120 kapslí

Doplněk stravy

Značka: DR.POPOV
Psyllium je rozpustná vláknina, která vzniká vyčištěním obalů semen jitrocele indického. Psyllium Probio je obohacené o přátelské bakterie (Lactobacillus, Bifidobacterium) pro zdravou střevní mikroflóru.
259

Cena za 100 kusů: 216 Kč

O produktu

50060140

Psyllium (Jitrocel indický – Plantago ovata) je rostlina s nenápadnými květy a krátkými listy porostlými jemným chmýřím. Vyskytuje se hlavně v Indii, ale také v Iráku, Pakistánu a Austrálii. Z rostliny se využívá hlavně osemení, tedy vyčištěné obaly semen, protože jsou nejbohatší na rozpustnou vlákninu. V trávicím traktu psyllium Dr. Popov zvětšuje až 40krát svůj objem, pohlcuje nadbytečnou tekutinu a zvětšuje objem stolice. Podporuje normální funkci střevního traktu a správnou hladinu cholesterolu v krvi. Má nízkou kalorickou hodnotu, pouze 195 kJ (46 kcal) ve 100 g. Je přirozeně bezlepkové. Kapsle jsou doplněné o přátelské bakterie (Lactobacillus, Bifidobacterium) a právě probiotika tvoří důležitou součást zdravé střevní mikroflóry. 

Hlavní benefity:

  • psyllium změkčuje stolici a zvětšuje její objem, čímž napomáhá správnému a snadnému vyprazdňování
  • psyllium obsahuje rozpustnou vlákninu, která podporuje správný metabolismus tuků a pomáhá udržovat správnou hladinu cholesterolu
  • v trávicím traktu zvětší až 40x svůj objem, čehož se využívá při hubnutí

 


Dávkování

2-3x denně užívejte 2-3 kapsle a důkladně je zapijte minimálně 250 ml vody nebo jiné tekutiny – bylinným čajem, ovocnou šťávou a podobně. Maximální denní dávka je 9 kapslí. Jedna kapsle obsahuje 750 mg Psyllia Dr. Popova. Psyllium Dr. Popova je nutné užívat s odstupem minimálně 1 hodiny od ostatních léků a doplňků stravy.

Složení

Psyllium Plantago ovata (vyčištěné obaly semen jitrocele indického), živé bakterie Lactobacillus acidophillus, Bifidobacterium longum, jedlá želatina.

Upozornění

Vláknina psyllium je doplňkem stravy. Psyllium Dr. Popova není návykové. Je bez přídavku cukrů, chemických látek a barviv. Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Není určeno jako náhrada pestré stravy. Výrobek není určen pro děti do 6 let. Uchovejte v suchu při teplotě 5-25 °C. Ukládejte mimo dosah dětí. 

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.