Doplněk stravy

Dr. Popov Psyllium indická rozpustná vláknina 240 g

Značka: DR.POPOV
  • Psyllium je rozpustná vláknina, která vzniká vyčištěním obalů semen jitrocele indického. V trávicím traktu nabobtná, až 40x zvětší svůj objem a pohlcuje nadbytečnou tekutinu.
225

Cena za 1 kg: 938 Kč

O produktu: Dr. Popov Psyllium indická rozpustná vláknina 240 g

50004536

Úvod

Psyllium (Jitrocel indický – Plantago ovata) je rostlina s nenápadnými květy a krátkými listy porostlými jemným chmýřím. Vyskytuje se hlavně v Indii, ale také v Iráku, Pakistánu a Austrálii. Z rostliny se využívá hlavně osemení, tedy vyčištěné obaly semen, protože jsou nejbohatší na rozpustnou vlákninu. V trávicím traktu psyllium Dr. Popov zvětšuje až 40krát svůj objem, pohlcuje nadbytečnou tekutinu a zvětšuje objem stolice. Podporuje normální funkci střevního traktu a hladina cholesterolu v krvi. Má nízkou kalorickou hodnotu, pouze 195 kJ (46 kcal) ve 100 g. Je přirozeně bezlepkové. Psyllium Dr. Popova je vhodné také pro diabetiky, vegany a vegetariány.

Hlavní benefity:

  • psyllium změkčuje stolici a zvětšuje její objem, čímž napomáhá správnému a snadnému vyprazdňování
  • psyllium obsahuje rozpustnou vlákninu, která podporuje správný metabolismus tuků a pomáhá udržovat správnou hladinu cholesterolu
  • v trávicím traktu zvětší až 40x svůj objem, čehož se využívá při hubnutí

Psyllium se skvěle hodí také při vaření a pečení – díky své neutrální chuti s ním snadno zahustíte polévky, pomazánky a masové směsi. Můžete ho přimíchat do jogurtu, ranní kaše nebo smoothie. Takto připravené potraviny vždy zapíjejte dostatečným množstvím tekutiny. Psyllium je velmi také oblíbené v bezlepkovém a nízkosacharidovém (lowcarb) stravování.

 


Dávkování

Nejvhodnější je užívání nalačno nejméně 1/2 – 1 hodinu před jídlem a s odstupem 2 – 3 hodiny při případném podání léků. 1 až 2 čajové lžičky (2,5 – 5 g) vlákniny Psyllium Dr. Popova rozmícháme ráno, popř. i večer v 250 ml vody. Můžeme ochutit. Důkladně zapijeme dalším šálkem tekutiny (vodou, bylinným čajem, ovocnou šťávou apod.).

Maximální denní dávky:

  • dospělý člověk – 5 čajových lžiček*
  • těhotné ženy – 1 čajová lžička*
  • kojící matky – 1,5 čajové lžičky*
  • malé děti od 6 let – 1 čajová lžička*, dbát na dostatečné zapíjení

*1 čajová lžička = cca 2,5 g


Složení

Psyllium Plantago ovata (vyčištěné obaly semene jitrocele indického).


Upozornění

Doplněk stravy. Neobsahuje barviva, konzervační látky ani chemické přísady. Není určeno jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Uchovávejte mimo dosah dětí! Vzhledem k tomu, že se na trhu objevuje více druhů Psyllia z různých oblastí a rozdílných kvalit, můžeme uvedené vlastnosti garantovat pouze u Psyllia značky Dr. Popov. 


Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.