Wolfberry Řeřicha BIO semínka na klíčení 200 g

Potraviny a nápoje

Značka: WOLFBERRY
Wolfberry Řeřicha BIO semínka na klíčení slouží k vypěstování výhonků řeřichy, které jsou plné vitamínů, minerálů a aktivních enzymů.
Skladem na e-shopu
145

Cena za 100 g: 73 Kč

O produktu

50100946

Wolfberry Řeřicha BIO semínka na klíčení slouží k vypěstování výhonků řeřichy, které jsou plné vitamínů, minerálů a aktivních enzymů. Těžko najdete chutnější výhonky řeřichy než ty, které si sami vypěstujete. Jejich chuť připomínající ředkvičku příjemně doladí pomazánku nebo jiné studené pokrmy. Klíčky a zelené výhonky řeřichy jsou lehce stravitelné.

Návod na klíčení:

  • Semínka propláchněte vodou. Lehce navlhčené je vložte do klíčící nádoby.
  • Semínka ponechejte na tmavém a teplém místě, kde začnou klíčit.
  • Rostlinky je potřeba pravidelně proplachovat (i kořínky ze spodní strany), abyste zabránili plísním (2-3x denně).
  • První klíčky se objeví po 24 hodinách.
  • Ke konzumaci jsou vhodné celé rostlinky včetně kořínků.
  • Před konzumací klíčky opláchněte.

Použití

Možností, jak využít v kuchyni klíčky a výhonky, je nepřeberně množství. Naklíčená řeřicha se v syrovém stavu hodí do pomazánek a dipů nebo jako lehce pikantní příloha. Vyhněte se však tepelné úpravě, měla by hořkou chuť. Semínka BIO řeřichy si můžete zasadit také do truhlíku či na zahrádku. Doporučujeme klíčit na klíčící misce nebo sítku. Není vhodné klíčit semínka na vatě, jelikož přicházíme o chutné kořínky, které do vaty zarůstají. Pro delší trvanlivost doporučujeme hotové klíčky uchovávat v lednici, kde nám vydrží i týden.

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.