Rosalgin prášek pro přípravu vaginální roztoku 10x0,5 g

50015950

Registrovaný léčivý přípravek

Skladem na e-shopu

245

O produktu

Vaginální roztok Rosalgin je určen k léčbě zánětlivých projevů v pochvě, v děložním hrdle a ve vnějším okolí pohlavního ústrojí. Podle potřeby se používá i k běžné ženské hygieně. Po výplachu pochvy se snižuje její bolestivost, oplachovaná místa se a mírně znecitlivují a dezinfikují. Přípravek mohou používat dospělé ženy a dívky od 15 let. V období těhotenství a kojení pouze po poradě s lékařem.

Kdy se užívá?

  • při výtoku z pochvy (bez zápachu, hrudkovitý, bělavý)
  • při otoku, bolesti
  • při pálení, svědění, zarudnutí
  • podle potřeby k běžné ženské hygieně

Dávkování:

Při zánětu pochvy nebo zevních rodidel používejte roztok 1-2x denně. Obvyklá délka léčby je 1 - 2 týdny. Obsah jednoho sáčku rozpusťte v 0,5 litru pitné vody pro výplach pochvy nebo v 1 litru pitné vody pro oplach zevních rodidel. Roztok se může používat pouze do 24 hodin od doby jeho přípravy. Vaginální roztok se při výplachu aplikuje pomocí Rosalgin aplikátoru = irigátoru (irigátor není součástí balení).

Pokud se do 4 dnů nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem.  Bez porady s lékařem používejte přípravek nejdéle 2 týdny.

Složení:

Léčivou látkou je benzydamini hydrochloridum. (500 mg v jednom sáčku).

Pomocnými látkami jsou cetrimonium-tosylát, povidon a chlorid sodný.

Upozornění:

Výplachy pochvy neprovádějte během menstruace. Při léčbě zánětu pochvy či zevních rodidel se vyhněte pohlavnímu styku, aby se zabránilo přenosu infekce na sexuálního partnera.

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.

Parametry
Značka Rosalgin
SUKL název ROSALGIN 500MG VAG GRA SOL 10
Věk dítěte od 15 let
SUKL kód 100234
EAN 8594044141482
Přílohy
Příbalová infomace PDF