Seventy-one

  (13)

Značku Seventy-one založili dva přátelé – vášniví surfaři s cílem vytvořit kvalitní produkt, který je ohleduplný k životnímu prostředí. Název je odvozen od procentuálního zastoupení vody na Zemi: 70 % planety tvoří voda a stejně tak i 70 % lidského těla tvoří voda. Jedno procento ze všech výdělků značka věnuje celosvětovému fondu World Vision, který podporuje děti v rozvojových oblastech a jejich přístup k čisté vodě a dalším zdrojům.

Seřadit podle

Výhodou přípravků Seventy-one je použití minerálních filtrů, které odrážejí sluneční paprsky a fungují na principu zrcadla. Fungují ihned po nanesení na pokožku, na které vydrží déle a není nutné je často reaplikovat. Produkty mají z 80 % až 99 % přírodní složení a jsou vhodné i pro velmi citlivou i dětskou pokožku. Za zmínku stojí také mimořádná odolnost vůči vodě, potu a dalším vnějším vlivům.

Princip udržitelnosti

Jen za rok 2020 značka zredukovala využívání plastů o 45 % (změna víčka a tenčí stěny obalů všech produktů) a obaly jsou z 55 % složeny z recyklovaných lahví od mléka a jsou dále recyklovatelné.

Proč vlastně přírodní opalovací krémy a minerální filtry?

  • Minerální UV filtry fungují jako zrcadlo, to znamená, že paprsky od pokožky odrážejí a rozptylují, aniž by s nimi jakkoli reagovaly. (chemické UV filtry jsou molekuly, které škodlivé UV paprsky absorbují a přeměňují je na energii v podobě infračerveného záření.
  • Minerální UV filtry velmi dobře ulpívají na pokožce, proto není potřeba tak často opakovat aplikaci.
  • Minerální UV filtry fungují ihned po aplikaci na kůži, a tak není nutné 30 minut čekat, než začne přípravek plnit svou funkci, jako je tomu u běžné opalovací kosmetiky. 
  • Přírodní opalovací krémy jsou díky svému složení vhodné pro všechny, kteří trpí na akné nebo mají citlivou pokožku, protože neucpávají póry mazových žláz a nedráždí pleť. 
  • Přírodní krémy jsou doporučovány i pro těhotné ženy a malé děti.
  • Obsahují přírodní látky, které nejen chrání před sluncem, ale i zpříjemňují aplikaci a pečují o sluncem namáhanou pokožku, například vitamín E, panthenol, oleje atd.  

Proč vysoké ceny u přírodních opalovacích krémů?

Výrobní cena přírodních opalovacích krémů je obvykle vyšší než u těch s chemickými filtry. Důvodem jsou vysoké nároky na použité ingredience i technologickou náročnost procesu výroby. K výrobě se využívají nejnovější technologické postupy, tak aby se maximalizovaly uživatelské benefity přírodních krémů, zejména minerálních filtrů. Avšak složení organických přípravků je pro nás i přírodu ohleduplnějším řešením. Navíc minerální UV filtry přírodních opalovacích krémů vydrží na pokožce déle, proto není potřeba tak často opakovat aplikaci. Tato účinnost a výdrž de facto vyvažuje jejich vyšší pořizovací cenu.

Jak chrání planetu?

Přírodní opalovací krémy jsou v přírodě samostatně odbouratelné a neškodí ekosystémům (vodě, rostlinám ani živočichům). Nezapomeňte, že ročně se do moří a oceánů dostane asi 14.000 tun opalovacích krémů, což způsobuje obrovské a nevratné škody ve vodním světe.