Sinupret sirup 50 ml

Registrovaný léčivý přípravek

Značka: SINUPRET
Sinupret sirup pomáhá rozpouštět a vylučovat hlen při zánětech vedlejších nosních dutin a dýchacích cest. Léčivý přípravek na bázi bylinných výtažků.
Skladem na e-shopu
145

O produktu

50122736

Sinupret sirup je léčivý přípravek na bázi bylinných výtažků, které pomáhají rozpouštět a vylučovat hlen. Užívá se při zánětech vedlejších nosních dutin a dýchacích cest. Obsahuje tekuté extrakty z hořce, prvosenky, šťovíku, černého bezu a sporýše. Přípravek vhodně doplňuje a podporuje antibakteriální léčbu a je určený dospělým, dospívajícím a dětem od 2 let.

 Kdy se Sinupret užívá?

  • rýma, ucpaný nos
  • překrvení sliznice nosu
  • bolest tváře nebo hlavy při předklonu
  • pocit tlaku v obličeji, zvláště v okolí nosu

Dávkování

Děti 2-5 let: 2,1 ml sirupu 3x denně. Děti 6-11 let: 3,5 ml sirupu 3x denně. Dospělí a dospívající starší 12 let: 7 ml sirupu 3x denně. Sinupret sirup se užívá 3x denně (ráno, v poledne a večer) neředěný nebo smíchaný s trochou vody. Sinupret sirup je možno užít s jídlem, pitím nebo mezi jídly. Pacientům s citlivým žaludkem se doporučuje užít Sinupret sirup po jídle. Před použitím dobře protřepejte!

Pokud není předepsáno jinak, délka použití je 7-14 dní. Pokud se do té doby nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem. Pacienti s chronickými záněty vedlejších dutin nosních a dýchacích cest mohou tento přípravek užívat pouze po poradě s lékařem.

Složení

100 ml (odpovídá 121 g) sirupu obsahuje 41,7 g extraktu (ve formě tekutého extraktu) (1:38,5) z 1,1 g směsi Gentiana lutea L., radix (hořcový kořen), Primula veris L, a/nebo Primula elatior (L.) Hill, floscum calycibus (prvosenkový květ), Rumex sp., herba (šťovíková nať), Sambucus nigra L., flos (květ bezu černého) a Verbena officinalis L., herba (sporýšová nať) (1/3/3/3/3). První extrakční rozpouštědlo: ethanol 59 % (V/V). Druhé až čtvrté extrakční rozpouštědlo: čištěná voda.

Pomocné látky se známým účinkem: ethanol 8% (V/V) (součást extraktu), roztok maltitolu. Dalšími složkami jsou: čištěná voda (součásti extraktu), umělé třešňové aroma (obsahuje kyselinu mléčnou, triacetin, propylenglykol, ovocný koncentrát a ethanol).

Sinupret sirup obsahuje 8 % obj. alkoholu, tj. do 0,44 g alkoholu v 7 ml, což odpovídá 11,0 ml piva, 4,6 ml vína. Sinupret sirup obsahuje roztok maltitolu, který může mít mírný projímavý účinek.

Upozornění

Pokud jste těhotná nebo kojíte, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem dříve, než začnete tento přípravek užívat.

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.